"Žaidimo laboratorija": pagrindinės žaidimo taisyklės

Goda_Mamyciuklubas.lt
Goda_Mamyciuklubas.lt 16. Lapkritis 2015 13:00
5181

Nuolatinėje TV rubrikoje “Žaidimo laboratorijoja” mes, suaugusieji,mokomės žaisti. Šįkart prisiminkime  svarbiausias žaidimo taisykles.

Žaidimas, koks jis bebūtų – su lėlėmis ar mamos puodais, barškučiais ar konstruktoriumi – pirmiausia tai improvizacija. Tačiau net ir improvizacija pavyks sklandžiau, jei laikysimės kelių svarbių taisyklių. Jos paprastutės, tačiau pabandykite ir pastebėsite, kiek daug jos pakeis.

Vienas iš vaikų darželio “Vaikystės sodas” pedagogų patarimų - sukoncentruojame dėmesį į vaiką, į žaidimą su juo, bet netampame jam kliūtimi.

“Ne tiek svarbu, kiek skiriame dėmesio per dieną, bet tai - ar tas laikas kokybiškas. Ką tai reiškia? Tuo metu, kai esame su vaikais visą savo dėmesį skiriame jiems - nėra įjungti televizoriaus, nenaršome telefone, neliečiame planšetės. Tik jūs, žaidimas ir jūsų vaikas”, - teigia sodelio “Vaikystės sodas” auklėtoja Justė.

“Žaidžiant su vaiku svarbu nepamiršti, kad žaidžia vaikas. O mes turime leisti vaikui žaisti. Nesistenkite apsaugoti jį nuo visko. Turime inkstinktą drausti - nelipk, neimk, nedaryk, bet nedarykite to. Jeigu matome, jog vaikas truputį užsigaus, bet ypatingai nesusižeis, leiskite jam nukristi, patirti nesėkmę, pasiaiškinti santykius su broliu sese ar kitais draugais, pasiūlykime išeiti jei reikia, bet nežaiskime už jį", - pataria edukologė, sodelio “Vaikystės sodas” įkūrėja dr.Austėja Landsbergienė.

20151116125316-92769.jpg

Kitaip tariant, sukoncentruojame dėmesį į vaiką, į žaidimą su juo, bet netampame jam kliūtimi. Antrasis patarimas kilo iš bene dažniausiai tėvelių daromos klaidos - žaisdami turime daryti tai, ką nori vaikas, bet nepamiršti ir savęs.

“Negali būti veikla įdomi tik vaikui, nes tada atsiranda netikrumas, įtampa, noras kuo greičiau baigti. Mūsų tikslas - laiką praleisti kokybiškai”, - kalba auklėtoja.

“Trečiasis patarimas - žaidimo metu skatinkime vaiko kūrybiškumą. Nesiimkite aiškinti, kaip yra iš tikrųjų, o leiskime veikti vaiko vaizduotei, mąstyti ir matyti taip, kaip jis nori", - pabrėžia Justė. 

“Juk išgirdus žodį "žaidimas", mes patys prisimename vaikystę, laisvę. Tą turi prisiminti ir mūsų vaikai. Jeigu liepsime žaisti konkrečioje vietoje, parinksime "reikalingus" žaidimus, drausime, taip nebus. Žaidimas yra laisvė, malonumas, smagi veikla. Tai vaikas ir turi jausti”, - šypsosi A.Landsbergienė. Ir jeigu mažylis nori, jog žaidime saulė būtų žalia, tai tegu! Nė vienas dar neužaugo galvodamas, jog saulė išties žalia.

“Mūsų pagrindinis tikslas nežlugdyti vidinės motyvacijos, o ją skatinti, ugdyti, ja džiaugtis. Leiskite vaikui savarankiškai inicijuoti žaidimus, klysti ir pasitaisyti. O mūsų, tėvų užduotis yra būti šalia ir jeigu reikės - padėti", - teigia edukologė. 

20151116125331-24271.jpg

Na ir paskutinis patarimas – susikurkite unikalius, tik savo šeimos žaidimo ar bendros veikos ritualus, kuriuos atliktume kartą per savaitę, arba per mėnesį.

“Galima turėti žaidimą, kuris žaidžiamas tik su tėčiu arba tik su mama. O gal paskelbkite Šeimos dieną? Ką per ją veiksite turi sugalvoti VISA šeima, o ne tik tėvai. Gal kiekvieną šeštadienį kartu gaminsite pusryčius ir vaikas pats įsitrauks į procesą - įmuš kiaušinius, įdės miltų. Nesirūpinkite netvarka, nes ne tik gaminti, bet ir tvarkytis gali būti smagi bendra veikla”, - idėjomis dalinosi sodelio auklėtoja.

Jeigu smagu buvo konstruoti, ne mažiau smagu gali būti ir susitvarkyti spalvingasias detales iš kurių kaskart galime susikurti naują spalvingą pasaulį, kuris bus tik jūsų. Unikalus ir nepakartojamas.

LEGO DUPLO KATALOGAS - SPAUSK IR PERŽIŪRĖK JĮ!

 20140929144940-48299.jpg

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Mamos išbando Dr.Brown's OPTIONS buteliukus

3 mėn. Goda išbandė siauro kaklelio buteliuką

3 mėn. Goda išbandė siauro kaklelio buteliuką

Rugilė: Džiaugiuosi lengvu vaikučio valgymu

Rugilė: Džiaugiuosi lengvu vaikučio valgymu

Sandra: Platus buteliuko kaklelis patogesnis

Sandra: Platus buteliuko kaklelis patogesnis

Babycity/Toycity - nuo pirmųjų dienų!

Kaip vaikai "prisijaukino" JORDAN dantų siūlą

Išbandome Jordan dantų siūlą!

Išbandome Jordan dantų siūlą!

Sveiki dantys = gera nuotaika

Sveiki dantys = gera nuotaika

JORDAN - sveiki dantukai

JORDAN - sveiki dantukai

Naudojant Jordan sveikesni vaikų dantukai

Naudojant Jordan sveikesni vaikų dantukai

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok