31-32 savaitė: mokykitės išsiskirti!

31-32 savaitė: mokykitės išsiskirti!

15. Jul 2010, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 31-32 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Tavo mažylis ima verkti, kai tik išeini iš kambario ar išeini kur nors savo reikalais? Tokiame amžiuje taip elgtis vaikui normalu, nes jis išgyvena didelę baimę skiriantis su mama. Ši baimė gali sustiprėti, kai vaikučiui bus beveik metukai, o mamai reiks grįžti į darbą.

Iš vienos pusės, jūs laiminga, kad vaikui jūsų reikia. Iš kitos pusės, norėtųsi šiek tiek laiko skirti ir sau, norėtųsi, kad vaikas nebūtų „prilipęs prie sijono“. Tačiau tai suprantama, nes mažylis jaučia nerimą skiriantis su jumis.

Norint sumažinti jo nerimą, jūs galite išbandyti „išėjimo strategiją“. Pavyzdžiui, paprašyti auklės, kad ji ateitų  likus 15 minučių iki jūsų išėjimo – tegu ji užsiima žaidimais su mažyliu, tokiu būdu nukreips dėmesį nuo jūsų.

Pageidautina, kad iki auklės atėjimo paaiškintumėte vaikui, kad dabar jūs išeisite ir kad su juo pabus auklytė. Pabandykite kasdien sukurti lyg ir atsisveikinimo ritualą, kuris bus ženklas, kad išeinate, tačiau būtinai sugrįšite. 

Jei pavyks sukurti tokią išejimo į darbą tradiciją, tuomet išvengsite problemos „bėgte iš namų“. Mažyliui nereikės jaudintis, kad mama vėl išeina į darbą.

Mažylio priežiūra

Šiame amžiuje vaikai tampa ypač smalsūs ir žingeidūs, tad visą dieną manieže jie tikrai nenorės būti.

Jis žino, kad ten aplinkui yra daug įdomaus, kitas pasaulis, kurį norisi pažinti. Maniežas tarnaus tik kuriam laikui, pavyzdžiui, kol jūs tvarkysitės virtuvėje.

Tu ir Tavo šeima

Tėvų vaidmuo, be abejonės, sunki užduotis. Jūs – vienintelis žmogus, kuris su vaiku būna 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Jei jūs esate vienintelis šeimoje (mama, tėtis ar globėjas), tai ypač sunku, nes vienam tenka būti ir mama, ir tėčiu.

Pirmiausia, nekaltinkite savęs, jei negalite aprūpinti vaiko idealia aplinka ir patenkinti visų jo poreikių. Atminkite, nėra tokios sąvokos kaip idealūs tėvai. Pabandyk sutelkti dėmesį į tai, kas jums su vaiku geriausiai pavyksta.

Antra, labai svarbu suburti ratą draugų ir artimųjų, giminaičių, kurie galėtų padėti įvairiose situacijose.

Trečia, jei reikalinga pagalba – paprašykite jos! Jei auginate vaiką ir viena, nusiteikite optimistiškai ir pasijuskite laimiga. Juk mažyliui reikalinga laiminga mama!

Ar žinai, kad galima tęsti maitinimą krūtimi ir išėjus į darbą?

Nors tai ir reikalauja didelių pastangų, kai kurios mamos tęsia žindymą net ir grįžusios į darbą. Tai padeda išsaugoti glaudų ryšį su vaiku.

Pagal įstatymą, maitinančios mamos turi teisę į ilgesnę pertrauką ar dvi, arba turi trumpesnę darbo dieną.

25. Apr 2011, 22:13

maniskej puse metu ir buna nuejnu kur ji saukiasi ateinu juokiasi nuejnu vel tas pats zodziu linksmai 😀

15. Jul 2010, 13:56

pas mus irgi tas pats Indrex😀

15. Jul 2010, 13:26

nU TIKRAI NUEINU RYTE I VONIA VEIDO NUSIPRAUST IR ATIDARO kakarine😃 islendu nustoja, vel ilendu ir vel zviegia😃

15. Jul 2010, 12:58

Manoji tai tikra "mamyčiukė" 😃 😃

15. Jul 2010, 12:28

Idomu paskaitineti.Aciu...

15. Jul 2010, 07:12

Įdomu.Ačiū.