Ar visada būtina operuoti adenoidus?

Ar visada būtina operuoti adenoidus?

27. May 2013, 00:00

Viena dažniausių vaikiškų ligų - padidėję adenoidai, kuriuos kartais tenka ir išoperuoti. Kas tie adenoidai? Kada laikas sunerimti? Apie tai - šiandienos straipsnyje.


Kas tie adenoidai?


Adenoidai yra nosiaryklėje, kuri jungia ryklę ir nosį. Adenoidus turi kiekvienas vaikas. Įkvepiant oro, mes prisikvėpuojame ir jame esančių bakterijų ir virusų, ypač jei esame mažoje patalpoje, kur aplink daug sergančiųjų.

 

Kuo dažniau tokių virusų ir bakterijų įkvėpsime, tuo didesnė rizika, kad adenoidai padidės. Kitaip sakant, kuo dažniau vaikas sirgs sloga, tuo daugiau šansų, kad jo adenoidai išvešės.

 

Adenoidai išveši dažniausiai 3 -4 metų vaikučiams, o pradėjus eiti į mokyklą ir vėliau, apie 10 –uosius metus, pradeda natūraliai mažėti.

 

Kada metas sunerimti?


Kai vaikas dažnai serga sloga, jam sunku kvėpuoti net  ir tada, kai jis pasveiksta. Taip pat šeimos pastebi, kad tokiu atveju miegant mažyliui sunku kvėpuoti, jis knarkia, kvėpuoja išsižiojęs, per burną. Tėveliai jų apžiūrėti ir pamatyti negali, tam būtinas vizitas pas ausų, nosies ir gerklės ligų specialistą.

 

Ar būtina operuoti?


Operuoti patarti gali gydytojas, jei dėl padidėjusių adenoidų vaikas dažnai serga ausų, sinusų, bronchų uždegimu, jį vargina netaisyklingas kvėpavimas pro nosį, dėl nuolat pražiotos burnos vystosi ydingas žandikaulių sąkandis.

 

Vaiko adenoidai pašalinami operuojant per 30 - 45 minutes, skiriama nejautra (narkozė). Ar operuoti vaiką, sprendžia tėvai, o gydytojas tik rekomenduoja. Kai kurie tėvai renkasi alternatyvų gydymą be operacijos - pas homeopatą ar kitus netradicinės medicinos atstovus.