Ar žinote, kaip taisyklingai čiaudėti?

Ar žinote, kaip taisyklingai čiaudėti?

23. Feb 2017, 10:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Peršalimo sezonas palaipsniui baigiasi, tačiau gyventojai skatinami neprarasti budrumo. Sveikatos specialistų teigimu, norint apsisaugoti nuo ligų, reikia atkreipti dėmesį net į tokį atrodytų paprastą įprotį – kaip tinkamai elgtis čiaudint.

Socialiniame tinkle „Facebook“ pasiteiravus „Kuo geriausia prisidengti kosint ar čiaudint, jei neturite vienkartinės servetėlės?“ didžioji dalis respondentų atsakė, kad tai daryti derėtų alkūnės linkiu. Tokį atsakymo variantą pasirinko 96 proc. apklausos dalyvių. Vos 3 proc. teigė, jog burną prisidengti reikėtų delnu, 1 proc. – kumščiu.

Vaistininkas Petras Vaitiekūnas stebisi tokiu dideliu žinančiųjų kaip elgtis skaičiumi ir sako, kad minėtas atsakymų pasiskirstymas ko gero neaprėpia visų šalies gyventojų. Nors pastaruoju metu teisingi įpročiai formuojami jau darželyje, nemažai vyresnių žmonių vis dar klaidingai įsitikinę, kad burną reikia prisidengti delnu.

„Galime drąsiai teigti, kad tai, kaip tinkamai elgtis čiaudint, geriausiai žino vaikai. Naujų įpročių mokoma darželiuose ir pradinėse klasėse. Delnais mes liečiame įvairius daiktus, pavyzdžiui, durų rankenas, dažnu atveju jais keliauja ir ligos sukėlėjai. Jei neturite vienkartinės nosinaitės, čiaudėjant ar kosėjant, burną prisidengti reikėtų sulenkta alkūne, šaliku ar kitu drabužiu. Taip ne tik apsaugosime aplinkinius nuo lašeliniu būdu per orą plintančių virusų, bet ir sumažinsime tikimybę apsikrėsti patys“, - pataria „Eurovaistinės“ atstovas.

Vaistininko teigimu, per ilgą laiką susiformavusius įpročius žmonės vengia keisti.

„Bendraujant su klientais, ne kartą esu girdėjęs, jog išsitraukti vienkartinę nosinaitę ar prisidengti burną alkūnės linkiu paprasčiausiai nepatogu. Be to, vis dar dažnai pamirštama, jog vieną kartą panaudotą nosinaitę derėtų iš karto išmesti į šiukšlių dėžę, ten, kur ji neturės kontakto su aplinka. Visa tai – tiesiog įpročiai, kuriuos kiekvienas privalo išsiugdyti ir palaikyti“, - sako vaistininkas ir priduria, kad siaučiant gripo epidemijai būtina laikytis ir kitų profilaktikos priemonių – kuo dažniau plauti rankas, neliesti jomis veido ir akių, laikytis atokiau nuo sergančiųjų.