Baseine su kūdikiu pratinkitės pamažu

Baseine su kūdikiu pratinkitės pamažu

19. Dec 2013, 09:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Visi naujagimiai moka plaukti, nes būtent tuo ir „užsiiminėjo“ motinos pilvelyje. Tačiau įgimtas sugebėjimas plaukti greitai pasimiršta, jei iki 3-4 mėnesių šis kūdikio gebėjimas neužtvirtinamas, vėliau reikės to mokytis iš naujo.

Geriausia plaukiojimo procedūromis pradėti užsiimti nuo keturių kūdikio gyvenimo savaičių.

Kodėl plaukioti yra naudinga?

1.Vanduo nuplauna kūno nešvarumus, prakaitą ir riebalus.

2.Turint galvoje, kad plaukiojantis žmogus kvėpuoja drėgnu, vėsiu ir švariu oru, tad pats plaukiojimas:

*stimuliuoja kvėpavimą, pagerina kraujo apytaką, virškinimo sistemos darbą, gerina termoreguliaciją;

*stiprina kaulų ir raumenų sistemas, mat vandenyje kūnas yra beveik besvorio būsenoje, įtraukiant į darbą viskas judančio kūno sistemos dalis;

*daro kūną atsparesnį peršalimo ligoms;

*mažina padidėjusį jautrumą ir dirglumą;

*stiprina nervų sistemą.

3.Periodiški užsiėmimai vandenyje ugdo vaiko pasitikėjimą savimi, padeda vystytis jo drąsai, atkaklumui, ryžtui ir drausmei. Pastebėta, jog „plaukiojantys“ vaikai pradeda anksčiau sėdėti, vaikščioti ir kalbėti.

Nesukelkite vandens baimės

Maudyti mažylį patartina tik tuomet, kai jis gerai nusiteikęs, sotus, nenori miego ir pan. Tu taip pat turi būti geros nuotaikos, nes vaikutis tai jaučia. Be to, jokiu būdu neturi baimintis, kad darai kažką ne taip – tai persiduoda mažyliui.

Pasikonsultuokite su gydytoju 

Jei kasdienės vandens procedūros teikia vaikui malonumo, kitas žingsnis – pasikonsultuoti su gydytoju. Užsiimti plaukiojimu gali tik sveikas vaikutis. Nes sergant kai kuriomis ligomis, plaukiojimas gali net pakenkti, pavyzdžiui, kai yra nervinės sistemos pažeidimas, inkstų ligos, kai vaikas persirgo plaučiu uždegimas. Taip pat nerekomenduojama plaukioti, jei mažylis turi įgimtą širdies ydą.

Pasak gydytojos neonatologės Jolantos Savulionienės, baseinas ankstyvojoje kūdikystėje nėra būtinybė. Grūdinti vaikutį galima lygiai taip pat sėkmingai pripylus namuose vonią vandens - kūdikiui jos visiškai pakanka. Uždėkte ant kaklo specialų plaukimo ratą, tokiu būdu mažylis jausis visiškai laisvas, laisvai rankytėmis ir kojytėmis judės po vonią. Šalia mama, ko jam daugiau reikia - puiki pramoga ir grūdinimosi priemonė", - pasakojo gyd.neonatologė.

Pasak gydytojos, baseino vanduo yra chloruotas pagal visas higienines normas, net ir specialiuose baseinuose kūdikiams. Juk su kūdikiais maudosi ir suaugusieji, tad kartu atneša ir įvairių bakterijų, o namuose vanduo yra visiškai nekenksmingas kūdikiui.

"Žinoma, jeigu vaikutis turi vystymosi problemų ar yra padidėjęs raumenų tonusas, baseinas yra rekomenduojamas kaip vienas iš vystymosi skatinimo būdų. Tačiau nebūtina lėkti į baseiną, lygiai taip pat vystymąsi mažajam kūdikėliui skatina plaukiojimas vonioje su ratu. Be to, nedidelėje vonioje vaikui tik su mama saugiau, nei didžiuliame baseine su svetimais žmonėmis", - sakė neonatologė J.Savulionienė.

Pradžia - nuo vonios, vėliau - baseinas

Jei gydytojas duoda leidimą, tuomet galima pradėti nuo „pasiplaukiojimų“ vonioje, vėliau pereinant prie baseino. Tačiau baseine rekomenduojama plaukioti, kai vaikiška vonelė tampa ankšta (nuo keturių mėnesių, nors į baseiną kai kurie tėvai ateina ir su dviejų mėnesių kūdikiais).

Pats geriausias pedagogas – mama, nors su plaukiojimo trenerio vaidmeniu puikiai susitvarko ir tėtis, močiutė ar senelis. Svarbiausia, kad visus šiuos užsiėmimus atliktų tas pats žmogus. Baseiną pageidautina lankyti 1–2 kartus per savaitę. Geriau, kad būtų ir mažylių plaukiojimo instruktorius. Jo užduotis – prižiūrėti, kad kūdikio plaukiojimas, nardymas ir kiti pratimai būtų atliekami teisingai.

Prie baseino reikia pratintis pamažu:

  • pirma, įsitikink, ar vandens temperatūra tinkama ir jauki kūdikiui.
  • antra, įsitikink, ar baseine nėra chloro – panerk į vandenį atmerktomis akimis, jei vanduo bus chloruotas, grauš akis ir jos paraudonuos.
  • trečia, rinkis baseino lankymo laiką, kai nėra daug žmonių ir vaikų, kad tavo mažylis neišsigąstų.

 Ar lankėte su mažyliu baseiną? Jei taip - nuo kokio amžiaus?