FOTO: patogios žindymo pozos

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 4. Liepa 2013 11:29
18522
1 poza. Klasikinė. Tai klasikinė ir bene dažniausiai naudojama žindymo poza. Labai svarbu, kad vaikučio pilvukas glaustųsi prie mamos pilvo, o veidukas būtų ties krūties speneliu. Taip kūdikis apžios kuo daugiau krūties spenelio lauko, ir žindymas bus efektyvus.
2 poza. Klasikinė poza - su pagalve. Mamai svarbu pasirinkti sėdėjimo padėtį, kad žindant šioje klasikinėje žindymo pozoje nebūtų įtempti peties raumenys. Jeigu reikia, po vaiką laikančia ranka pasidėkite pagalvę, kuri suteiks jums abiems patogumo. Nesikūprinkite, stenkitės sėdėti tiesiai.
3 poza. Žindymas iš šono ir apačios. Ši poza unikali tuo, kad mažylis gali išvalgyti pienuką iš krūties apačios arba šono, tai itin efektyvu, kai jaučiate, jog toje vietoje susikaupia daugiau pieno ir kyla pieno užsistovėjimo bei guziuko susidarymo grėsmė. Pasiguldykite vaiką ant pagalvės taip, kad jo burnytė būtų tiesiai po krūtimi.
4 poza. Valgymas sėdint. Ši poza tinka jau sėdinčiam mažyliui. Viena ranka prilaikykite krūtį, kita - vaikutį. Ši pzoa ypatinga tuo, kad vaikui nepatogu valgant sukioti galvytę, kas tampa būdinga paūgėjus mažyliui - tada smalsučiui viskas įdomu ir žindymas gerokai užsitęsia.
5 poza. Kūdikis sėdi - mama stovi. Analogiška prieš tai buvusiai žindymo pozai, tik skirtumas, kad mama - atsistojusi, viena koja pasirėmusi į paaukštinimą.
6 poza. Žindymas ir sūpavimas. Jei mažylis sunkiai užmiega, galima pabandyti tokią pozą, kai mama žindo vaikutį stovėdama ir tuo pačiu jį pasupa.
7 poza. Gulint mamai ant pilvo. Ši poza praverstų mamoms, kurių pienas teka labai stipria srove, ir mažylis nespėja ryti, springsta. Šioje pozoje pienas teka ne taip stipriai.
8 poza. Mama virš mažylio. Tokioje žindymo pozoje pienukas teka lengviau, negu įprastai, todėl tai palengvinimas mažyliui. Ji tinka, jei mažylis pratinamas prie krūties po buteliuko, kad lengviau jam būtų žįsti.
9 poza. Valgymas stovint. Taip pasisotinti mamos pienuku gali jau mokantys stovėti mažyliai. Paprastai taip nutinka, kai jie nori nusiraminti ar kelių gurkščnių pieno atsigerti. Paprastai pažinda kelias minutes, ir viskas.

Dažnai mamos pripranta maitinti kūdikį viena ir ta pačia poza - taip abiems būna patogiausia.

Jūsų dėmesiui - Mamyčių klubo siūlomos galimos žindymo pozos.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
guzikelis1 4. Liepa 2013 12:28

man geriausia atsiglus an sono ir mazylis guli salia. tada galiu megautis maitinimu ir atsipalaiduoju kartu :)