Ką daryti, kad nedingtų pienas?

Ką daryti, kad nedingtų pienas?

23. Jan 2011, 09:00

Kūdikius krūtimi maitinančios mamos, jei turite klausimų žindymo tema - rašykite redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt ir žindymo specialistai būtinai atsakys. Pasidalinkite ir savo patirtimi.

 

Kristina:

 

Mano sūnui 6,5 mėn., visą šį laiką maitinu savo pienu, tačiau mažylis vis daugiau suvalgo įvairių košyčių, o mano pienukas lieka "baigimui" iki visiško sotumo.

 

Dar geria jį prieš užmigdamas bei naktį (keliasi 2 -3 kartus). O bėda ta, kad jaučiu, kaip smarkiai mažėja pienuko.

 

Anksčiau jo buvo sočiai, net juokaudavau, kad galėčiau pilnai išmaitinti dar vieną vaikutį, o dabar jo vos užtenka vienam mažyliui. Labai bijau, kad pienukas nedingtų visiškai. Labai noriu maitinti, kad ir po truputį, kuo ilgiau.

 

Ką reikia daryti, kad nedingtų pienas. Gal po truputį vis girdyti mažylį reguliariais tarpais?

 

Gal mažinti košyčių kiekį, kad mažylis kuo daugiau žįstų?

 

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantė mama Asta:

 

Miela mamyte,

 

Mamos pienas yra pagrindinis vaiko maisto šaltinis iki metų. Ne veltui nuo 6 mėnesio pradedamos duoti košytės ir tyrelės vadinamos "papildomu primaitinimu".

 

Papildomas maistas skirtas papildyti mamos pieną, nes jis sparčiai augančio vaiko mitybinių ir energetinių poreikių nebepatenkina 100 %. Todėl, pradėjus primaitinti, tikslingiausia pirmiausia pasiūlyti vaikeliui krūtį ir tada, kai jis ją ištuština, ir jei jis vis dar yra alkanas, duoti paragauti košytės.

 

Kadangi jums pienelio iš tiesų galėjo sumažėti dėl to, kad košės pradėjo užimti didesnę vaiko raciono dalį, kurį laiką vieno maitinimo metu maitinkite iš abiejų krūtų, leisdama prie vienos krūties žįsti kiek įmanoma ilgiau.

 

Taip skatinsite ir didinsite pieno gamybą, o sūnelis gaus reikiamą nepamainomų mamos piene esančių maistinių medžiagų kiekį.

 

  www.pradzia.org