Kai sūnus žaidžia su lėlėmis...

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 9. Sausis 2018 10:01
846

Ar normalu, kai mergaitės karstosi po medžius ir žaidžia su mašinėlėmis, o berniukai ima domėtis lėlėmis ir kitais „mergaitiškais“ žaidimais? Psichologai pasakytų – taip, tačiau tėvai dažniausiai pradeda baimintis, kai jų sūnus ima žaisti su lėlėmis.

Yra nuomonių, jog pagrindiniai skirtumai tarp berniukų ir mergaičių yra ne biologiniai, o yra auklėjimo ir mokymosi rezultatas.

Nuo vaikiško vežimėlio spalvos ir pirmųjų vystyklų berniukus visada stengiamasi sudominti "vyriškais" žaislais - mašinėlėmis, konstruktoriais, o mergaitės nuo kūdikystės yra apsuptos lėlėmis, indais ir kitais moterų vaidmens atributais.

„Jeigu mergaitės laipioja po medžius, tai priimama kaip norma arba į tai linksmai pasižiūrima. Bet jeigu berniukas pasiima lėlę, tėvai pradeda fantazuoti, kad gali po to būti neigiamos pasekmės sūnaus vystymosi ir ugdymo procese ateityje. Tačiau tame nėra nieko blogo“, - patikina vaikų psichologė Indrė Pajarskaitė.

Anot psichologės, maži vaikai išbando save įvairiose rolėse – nori tiek pabūti mama, tiek tėčiu, tiek pabūti sese ar broliu. Vaikai taip pat mėgsta persirenginėti seserų ar brolių drabužiais, mergaitės mėgsta žaisti žaidimus, kurie įdomūs jos broliui arba užsiimti ta veikla, kuri įdomi mamai ir tėčiui.

Tai normalus vaikų raidos etapas.

„Nereikia pamiršti, kad vaikų temperamentai yra skirtingi – vieni mėgsta judresnius, aktyvesnius, kiti ramesnius žaidimus. Jei mergaitė iš prigimties yra aktyvi ir jai kelia džiaugsmą lakstymas po medžius (kas žino, galbūt ji įsivaizduoja esanti fėja), tuomet ir leiskime jai tai daryti. Vaikai kuria, fantazuoja ir žaidžia - tame nėra nieko blogo. Tėvams tai atrodo kaip žaidimas, o vaikams tai – tikras gyvenimas“, - pasakojo psichologė I.Pajarskaitė.

 

20170629135136-28182.jpg

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
Gintarep 9. Sausis 2018 18:56

oi, su lelemis sunus zaidzia....ai, ai, kokia tragedija ir t.t.
o kai kitas sunus (na, tas, kuris su lelemis nezaide) turi gyva "lele"ir nebemoka su ja "zaisti", tuomet jau normalu?
P.S. as pati zaidziau su masinytemis : maza budama su mazomis, o dabar su didelemis, mano dukrele irgi zaide tik su masinytemis. Dabar, kai ugtelejo ir pradejo dometis drabuziu modeliavimu, reikia lelyciu.....Nematau tame jokios problemos...

Mamatest 9. Sausis 2018 12:42

Niekada net mintis nekilo, kad tai galėtų būti nenormalu. Pati maža būdama iš pradžių labiau domėjausi mašinytėmis. Ir rožine spalva manęs ačiū dievui niekas nerengė. Gal dėl to ir pati nemąstau stereotipais. Mano sūnus kop kas lėlėmis nesidomėjo, bet jei paprašytų ar tai lėlės, ar virtuvėlės, tikrai nesakyčiau ne :)

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok