Kaip atsisakyti buteliuko ir pilnai maitinti krūtine?

Kaip atsisakyti buteliuko ir pilnai maitinti krūtine?

13. Dec 2010, 08:40

 

Kūdikius krūtimi maitinančios mamos, jei turite klausimų žindymo tema - rašykite redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt ir žindymo specialistai būtinai atsakys. Pasidalinkite ir savo patirtimi.

 

Sveiki, mano sūneliui jau 2 mėn., jis gimė neišnešiotas, todėl jo mitybos pradžia buvo iš buteliuko. Deja, ir dabar valgom iš buteliuko, krūtinę duodu tais atvejais, kai mažylis pavalgęs lieka neramus - alkanas arba nerimsta tarp maitinimų.

 

Visą tą laiką svajoju maitinti krūtimi, todėl vis pasitaikius progai ją jam ir siūlau. Nors jau jis didokas, bet vis dar svajoju maitinti tik krūtimi.

 

Bandžiau maitinti tik krūtimi, tačiau jis pažindęs krūtį 10-15 min ją spjauna, nervinasi labai verkia, nuraminti pavyksta, bet krūtinės jau atsisako, dėl šios priežasties vis dar valgo iš buteliuko.

 

Vieną dieną bandžiau maitinti tik krūtimi, tai jam pavalgius krūtis likdavo neišvalgyta, sunki ir pienas dar bėgdavo, vakare vaikas liko labai labai alkanas ir atsisakė krūtinės, teko duoti buteliuką (ko nebūna nutraukus pieną, kadangi tiksliai žinau kiek iš vienos krūties galima vienu kartu ištraukti pieno), taip man kitai dienai labai sumažėjo pieno.

 

Žinau, kad mano padėtis labai komplikuota, todėl noriu sužinoti, ar yra kokie nors būdai ar metodika, kaip pereiti nuo buteliuko prie krūtinės, nes suprantu, kad siūlydama krūtinę kažką darau ne taip.

 

Neprarandanti vilties mama Rūta.

 

 

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantė, mama  Lina:

 

Miela Mamyte,

 

Džiaugiuosi, kad turite tokį tvirtą norą žindyti. Kadangi Jūs pasiryžote maitinti savo vaikelį krūtimi, turite suprasti, kad į tai reikės įdėti kažkiek pastangų :)

 

Jūsų kūdikis per porą savo gyvenimo mėnesių jau priprato prie buteliuko, todėl grąžinti žindymą nėra taip lengva. Noriu papasakoti jums apie relaktaciją.

 

Relaktacija tai pieno gamybos atnaujinimas. Pagrindinis būdas gražinti pieną – tai dažnas žindymas. Jūs turėtumėte vengti maitinti iš buteliuko. Siūlau naudoti papildomo maitinimo sistemėlę:

 

http://www.pradzia.org/specialios-maitinimo-priemones

 

Ji yra sudaryta tam, kad užtikrintų kūdikiui nuolatinį papildomo maisto tekėjimą valgant (šiuo atvėju mišinį), ir tuo pačiu yra stimuliuojama krūtis ir spenelis. Šis papildiklis yra labai naudingas, kai krūtyje nesigamina pienas ir padeda išlaikyti kūdikį prie krūties ilgesnį laiką aktyviai žindant.

 

Papildiklis susideda iš buteliuko ir plonyčio vamzdelio, kuriuo maistas (mišinys) teka palei spenelį į kūdikio burną. Papildomo maisto kiekis turi būti reguliuojamas taip, kad krūtis būtų pakankamai stimuliuojama kol kūdikis pasisotins.

 

Pradžioje kūdikis turi gauti pagal kūdikio svorį viso papildomo maisto kiekį, kuris padalinamas į 8 ar daugiau maitinimų. Kai pagaminamo pieno kiekis padidėja, papildas turi būti mažinamas.

 

Taip pat turi būti nuolat vertinamas kūdikio svoris, kad įsitikintumėte, jos mažylis jo priauga pakankamai. (Per savaitę kūdikis turi priaugti ~ 125g, ir jeigu savo elgesiu rodo, kad jam maisto užtenka).

 

Taip reikėtų vis daugiau mažinant papildo kiekį jį visiškai išstumti ir toliau žindyti kūdikį tik krūtimi.

 

Dar keletas veiksnių skatinantys žindymą: 

 

-Dažnai dėti kūdikį prie krūties, kai tik jis nori. Pageidautina, kad tai vyktų kas 1-2 val. ir bent 8-12 kartų per 24 val.

 

-Miegokite kartu su kūdku - papildomas oda-oda kontaktas padidina kūdikio norą žįsti.

 

-Leiskite kūdikiui žįsti iš abiejų krūtų kiek įmanoma ilgiau kiekvieną maitinimą, t.y. bent po 10-15 min. iš kiekvienos krūties.

 

-Nešiokite kūdikį, glauskite arčiau savęs, maudykitės kartu - visa tai paskatins pieno gamybą. Vakare pienukas būna liesiausias per visą paros laiką, todėl kūdikiai būna irzlesni, dažniau nori žįsti.

 

Kūdikio prigludimas prie krūties turi būti taisyklingas – kūdikiui apžiojus spenelį Jums turi neskaudėti, Jūsų ir kūdikio bambos turi "žiūrėti" viena į kitą.

 

Ar naudojate čiulptuką? Jeigu taip – jo atsisakykite. Čiulpdamas žinduką kūdikis patenkina čiulpimo refleksą, todėl nebenorės žįsti krūties. Pieno ištraukinėjimas iš krūties neduoda jokių rezultatų - negalite to pamatuoti, nes net jeigu nutraukti pieno nebepavyksta, kūdikis žįsdamas jo ištrauktų daugiau.

 

Taigi nebesivarginkite matuodama pieno kiekį – neverta :) O tai, jog krūtys atrodo "tuščios", visai nereiškia, kad jose nėra pieno.

 

Linkiu Jums sekmės, būtinai parašykite, kaip sekasi :)