Kaip žaidimai keičiasi pagal vaikučio amžių?

22. Apr 2015, 06:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

"Mamyčių klubo" laidos rubrika "Žaidimų laboratorija" - laikas, kuomet mokomės žaisti. Jei manote, jog to nereikia mokytis, šie patarimai, kaip tik jums, nes mes, tėvai, dažnai nemokame žaisti ir net atimame malonumą iš vaikų. Žaidimas, drąsiai galima sakyti, jų prigimtyje, belieka tik to nestabdyti.

"Skirtingo amžiaus vaikai žaidžia skirtingai. Kai vaikas yra mažytis, tik išmoksta vaikščioti, jis žaidžia pats sau, nereikia kitų vaikų. Žaisdamas su savimi jis susipažįsta su pasauliu. Jaučiasi svarbiausias savame pasaulyje, jam labai svarbu pajusti ribas, erdves, apsičiupinėti", - teigė edukologė, darželių "Vaikystės sodas" įkūrėja Austėja Landsbergienė.

"Dviejų-trijų metų vaikų žaidimas galėtų trukti visą dieną. Žinoma, vaikai sunkiai išlaiko dėmesį, todėl reikia pagalvoti kokius žaidimus pasiūlyti - 20 minučių vieno, 20 minučių kito...", - patarė Aistė Ramanauskaitė, “Vaikystės sodo” auklėtoja.

"Paskui vaikas auga ir atsiranda jo poreikis bendrauti su kitais žmonėmis. Jau žaisdamas šalia kito vaiko atima arba duoda ir taip mokosi koks yra santykis su kitu žmogumi. Atėmiau, o kitas vaikas verkia. Kodėl? Aš juk norėjau žaisti! Tada suaugęs turi įsikišti ir pasakyti, kad nemalonu, kai atima žaislą, reikia paklausti arba palaukti kol kitas pažais", - pastebėjo A.Landsbergienė.

"Žaidžiant reikia mokyti paduoti, paprašyti, nusileisti. Vaikai nuo dviejų iki trijų yra egocentriški, nes galvoja, jog visas pasaulis sukasi aplink juos, visi žaislai jų ir kuo anksčiau pradėsime apie tai pasakoti, tuo jam bus lengviau vėliau", - kalbėjo darželio auklėtoja.

"Vėliau žaidimas pamažu iš visiškai individualaus tampa tokia paralele, kai žaidžiame kartu, bet ne visai. Šis santykis auga, didėja kol vaikai pradeda žaisti vaidmenų žaidimus. Jie tuomet ne tk žaidžia patys, bet gali įsivaizduoti kas jie esą. - teigė edukologė. - Žaidimo raida nepaprastai svarbi ir ji vyksta tik tada jei leisime jiems žaisti".

Vaiko žaidimai priklauso ne tik nuo vaiko norų ir dažnai nuo tėvelių norų. Dviejų metų vaikas nenori skaičiuoti, nori fantazuoti, todėl turime leisti vaikams fantazuoti ir nekišti matematikos. Reikia girdėti ką nori žaisti vaikas, pasinerti į fantazijų pasaulį, kad ir kaip sunku "sumažėti".

Sulig amžiumi žaidimai sudėtingėja ir kai pradžioje vaikai atlieka tik vieną veiksmą, vėliau atsiranda "jeigu tu darai tai, aš tuomet tai..".  Atsiranda lygmenys, persipina ir erdvė, ir laikas. 

"Žaiskime su vaikais, nes kai vaikai yra laimingi žaisdami, o kai vaikai laimingi - tuomet esame laimingi ir mes, suaugusieji", - šypsojosi A. Ramanauskaitė.

 

NAUJASIS LEGO DUPLO KATALOGAS - SPAUSK IR PERŽIŪRĖK JĮ!

 

 20140929144940-48299.jpg