Kaip žindyti, kai mamos speneliai anatomiškai yra įdubę?

Kaip žindyti, kai mamos speneliai anatomiškai yra įdubę?

05. Dec 2010, 09:00


Kaip žindyti kūdikį, kai mamos speneliai anatomiškai yra įdubę? Kaip paduoti krūtį, kad vaikutis ją paimtų? Nes iš patirties galiu teigti, kad be spenelio jis jos visiskai nenori. Su anspeniais sunku maitint.

 

Inga Balčiūnienė

 

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantė, mama Jūratė:

 

Įtraukti ar plokšti speneliai – tai tokie speneliai, kurie įduba į krūtį arba išlieka plokšti švelniai paspaudus aplink spenelį esančią areolę.

 

Nėštumo ir žindymo metu išsiskiriantys hormonai didina moters odos elastingumą, dėl to dažniausiai tokie speneliai „pasitaiso“ dar nėštumo metu ir žindyti kūdikį problemų nesukelia.

 

Jei visgi speneliai išlieka įdubę ar plokšti, prisiminkite, kad kūdikiai žindo KRŪTĮ, o ne SPENELĮ. Galbūt reikės tiesiog šiek tiek daugiau kantrybės.

 

Sėkmingą žindymą taip pat užtikrins atidus dėmesys teisingam prigludimui ir apžiojimui! Įsitaisykite patogiai, kad nebūtumėte įsitempusi, naudokite pagalves. Atkreipkite dėmesį į nugarą – ji turi būti tiesi.

 

Kūdikėliui krūtį siūlykite vos pastebėjusi pirmuosius alkio ženklus (čepsėjimą, seilių leidimą, rankyčių čiulpimą). Glausdama kūdikėlį prie krūties, prilaikykite už sprando, kad galėtų lengvai pats atlošti galvytę.

 

Spenelį nukreipkite nosytės link ir kantriai palaukite kol plačiai išsižios. Svarbiausia, kad kūdikėlis apžiotų kiek gali daugiau areolės, supančios spenelį. Teisingai apžiojus, apatinės areolės dalies po lūpyte matysis mažiau nei viršuje.

 

Išbandykite įvairias žindymo pozicijas. Dažnai mamos sako, jog futbolo kamuolio padėtis padeda efektyviai kontroliuoti kūdikio pridėjimą-apžiojimą.

 

Žindykite dažnai, kad išvengtumėte krūtų persipildymo, nes tada kūdikėliui bus sunkiau pakankamai apžioti.

 

Kūdikėlis nežino kitokio būdo pasimaitinti, kaip kad čiulpti krūtį, tad tikrai dėl vizualinio spenelio vaizdo valgyt neatsisakys. Nustatyta, kad dažnai kūdikėliai dėl įvairių priežasčių vieną krūtį „mėgsta“ labiau nei kitą. Tad neverta suversti kaltės kitaip atrodančiam speneliui.

 

Dėl antspenių neveiksmingumo Jūs teisi! Įrodyta, kad anksčiau įtrauktų ir plokščių spenelių „gydymui“ naudoti metodai, tokie kaip antspeniai, įvairūs masažai, nepasiteisino ir dabar yra nerekomenduojami.

 

Jei kiltų abejonių, visada galite kreiptis į mama-mamai konsultantes, kurios visada palaikys ir patars. Sėkmės!

 

Kūdikius krūtimi maitinančios mamos, jei turite klausimų žindymo tema - rašykite redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt ir žindymo specialistai būtinai atsakys. Pasidalinkite ir savo patirtimi.

06. Dec 2010, 14:25

as irgi su antspeniu maitinau,ir labai sekmingai

05. Dec 2010, 15:32

Mano speneliai yra įdubę, ir aš sėkmingai mažylę maitinu su antspeniu.

05. Dec 2010, 15:01

nors pas mane speneliai ''normoje'' bet anspeniu nereiketu peikti mieloji specialiste, jie mane izgelbejo nuo zaizdeliu atsiradusiu zindymo pradzoje. ju pagalba as jas iigydziau. Sunuo pusantru, sekmingai maitinu iki siol.