Kaip žinoti, ar kūdikis pasisotina motinos pienu?

Kaip žinoti, ar kūdikis pasisotina motinos pienu?

20. Jan 2011, 08:00

Kūdikius krūtimi maitinančios mamos, jei turite klausimų žindymo tema - rašykite redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt ir žindymo specialistai būtinai atsakys. Pasidalinkite ir savo patirtimi.

 

Silvija:

 

Laba diena. Norėjau paklausti, kaip sužinoti, ar mano pienas riebus, ar liesas ir ar mano mažylis nuo jo sotus?

 

Nes kai maitini, jis valgyti gali valandą, dvi. Kai leidžiu žįsti tik pusvalandį, jis vėl nori. Gydytoja sakė duoti kada tik norės, o man taip atrodo, kad jis nori ir nori, kada tik duosi, tada traukia kaip nevalgęs, aš taip ir darau, bet nesuprantu, kada jis alkanas, o kada ne.

 

Ir pavalgęs labai atpylinėja. Ar gal jis nepasisotina nuo jo? Sesuo patarė nusitraukti pieną į stiklinę, kad pastovėtų ir žiūrėti, kiek nusistos grietinės. Tai aš taip ir padariau, o tos grietinės tik per nagą. Nebežinau, ką daryti. Patarkit labai prašau.

 

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantės - mamos Asta ir mama Rasa:

 

Kiekvienos mamos pieno sudėtis yra idealiai subalansuota tos mamos kūdikiui, o pieno riebumas kinta:

 

·   Vaikui augant: prieš laiką gimusio naujagimio mamos pienas yra turtingesnis riebalais ir baltymais, kad mažylis greičiau vytųsi laiku gimusius bendraamžius. Laiku gimęs naujagimis valgo priešpienį, vėliau pas mamą atsiranda brandusis pienas. Pieno sudėtis kinta ir vaikui paaugus, vienokios sudėties pienas yra vaikams, kurie jau bando savarankiškai judėti (sėdėti, stotis, vaikščioti), nes reikia daugiau angliavandenių, t.y. energetinių išteklių, kitoks kai dygsta dantys.

 

·    Paroje: naktį, mamai ilsintis, pienas yra riebiausias, dėl ypatingos sudėties riebalų net vadinamas smegenų maistu. Po pietų – pienas liesesnis.

 

·    Kiekvieno maitinimo metu. Pradžioje bėga liesas pienas (tarsi į stiklinę vandens įpiltumėte šaukštą pieno), vaikučiai atsigeria, vėliau pienas riebėja, tampa baltas, o pabaigoje pienas yra riebiausiais, baltos spalvos o dažniausiai net geltonas.

 

Todėl leisdama kūdikiui žįsti tiek, kiek jis nori, galite būti užtikrinta, kad jis gauna ir pirminį liesesnį pieną, ir vėlesnį riebųjį. Matinimo metu stenkitės maitinti iš vienos krūties, nes pergreitas kitos krūties pasiūlymas – ir vaikas tik „atsigers“. Leisdama ilgai žįsti krūtį, net jei atrodo, kad joje“ nieko nėra“, leisite vaikui pasiekti riebųjį pieną, netrukdysite pasiekti grietinėlę.

 

Ar išgerto pieno jam užtenka, rodo vaiko šlapinimasis (~ 6 sauskelnės per parą, skaidrus, nestipraus kvapo šlapimas), tolygus svorio augimas (bent 500 g per mėnesį) bei bendra kūdikio būklė (miego-būdravimo periodai, gera sveikata ir pan.). Neparašėte, koks jūsų vaikelio amžius, tačiau tokie ilgi "kabėjimai" ant krūties labai būdingi pirmomis savaitėmis ar net mėnesiais.

 

Tam, kad vaikas mažiau atpylinėtų, stenkitės maitinti jį ramų, kad verkdamas neprisirytų oro. Prieš maitinimą galite palaikyti vaiką ant pilvuko, kad išeitų dujos, o maitinimo metu - dažniau pakelti atrauginti. Po maitinimo gali padėti, jei kurį laiką palaikysite vaikelį vertikalioje padėtyje.

 

Baigiant pieno sudėties temą, ne tik riebalai yra svarbūs, siaučiant gripui ir peršalimo ligoms, nepamirškite, kad žindančios mamos organizmas per 2 val. nuo kontakto su sergančiu asmeniu, pagamina antikūnius ir taip apsaugo savo kūdikį.

 

Sėkmės. Pasitikėkite savimi ir savo kūdikiu!

 

  www.pradzia.org

20. Jan 2011, 14:55

reikia stebeti vaika, priklauso nuo amziau dar zinoma, as pamaciau pati kad mazoji labai pasikeite, pradejo reikalauti kito maisto, nes MP upeliais bega, bet kiek ji kartu bevalgytu vis irzli, pradejo nakti daznai keltis, ramiai nemiegoti...pradejom valgyt kose pasibaige visos bedos

20. Jan 2011, 13:45

jeigu ramus,svoris gerai auga ir manau nereikia sukti galvos.reiskia sotus 😀