Kiek turi trukti mažylio migdymas?

Kiek turi trukti mažylio migdymas?

21. Oct 2015, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ritualai kaip ir miego režimas svarbūs ne tik pilnaverčiam miegui (t.y. vaikelis greičiau užmiega, geriau miega ir pailsi), bet ir vaiko sveikatai.

Kaip sako vaikų ligų gydytoja-pulmonologė Jovita Mažeikienė, kiekviena mama ar tėtis turėtų susikurti savo ritualą, kuris būtų priimtinas šeimai. Svarbiausia vengti aktyvios veiklos bent porą valandų prieš miegą. Taip pat nerekomenduojami ir stiprūs pavalgymai. Pasivaikščiojimai lauke, maudynės, pasakos skaitymas ar dienos įvykių aptarimas galėtų būti kaip pavyzdžiai praleisti laikui prieš miegą.

Kiek turi trukti kūdikio migdymas? Jei mama ant rankų sūpuoja mažylį penkiolika minčių ir jis vis neužmiega, ar verta ieškoti priežasties ar ir toliau stengtis jį užmigyti?

Pasak gydytojos, užmigimo laikas priklauso nuo vaiko: vieni užmiega per keletą minučių padėjus į lovelę, kitiems reikalingas ilgesnis laiko tarpas nusiraminimui ir užmigimui. Tad kiekvieni tėvai turėtų žinoti, kiek jiems reikia laiko, kad užmigdytų savo vaikelį. Žinoma, jei vaikas jaučiasi pakankamai žvaliai ir yra geros nuotaikos, reikėtų pagalvoti, ar tikrai verta "vargti" migdant jį.

Kaip tinkamai migdyti kūdikį – gal tiesiog įdėti į lovelę, pritemdyti šviesą ir palikti vieną, ar visgi reiktų pasūpuoti ant rankų? Kas geriau?

Užmigdymo būdas priklauso nuo jūsų šeimos sutarimo: vieni palieka vaiką kitame kambaryje nereaguodami į verksmus, kol jis galiausiai užmiega; kiti - padeda į lovelę su mylimu žaisliuku ar pridengia mėgstama medžiaga; treti - sūpuoja ant rankų. Nėra vienos taisyklės, mat tiek skirtingiems vaikams reikia skirtingų užmigimo būdų, tiek skirtingiems tėvams reikia skirtingų užmigdymo kelių. Tad turėtumėt išsirinkit sau labiausiai priimtiną būdą ir laikytis jo.

O kaip jums sekasi užmigdyti savo mažylį? O gal jis pats, paguldytas į lovelę, netrukus saldžiai užmiega?