Kokie gėrimai gali vadintis vaisių sultimis?

Kokie gėrimai gali vadintis vaisių sultimis?

27. May 2014, 17:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Vaisių sultys sunkiamos iš sveikų prinokusių šviežių arba atšaldytų vienos ar daugiau sumaišytų vaisių rūšių. Vaisių sulčių spalva, aromatas ir skonis turi būti būdingi tiems vaisiams, iš kurių jos yra pagamintos.

Gaminant sultis į jas gali būti grąžinamas gamybos metu atskirtas minkštimas, plėvelių skiltelių pertvaros (t.y., citrusinių vaisių sulčių maišeliai, gauti iš vaisiaus vidinio sluoksnio) ir aromatas. Tačiau grąžinamos gali būti tik tos medžiagos, kurios buvo atskirtos nuo tų pačių sulčių jų gamybos metu, rašo Delfi.lt

Vaisių sultys iš koncentrato – „atstatytos“ sultys

Vaisių sultys iš koncentrato – sultys, kurias gaminant į koncentruotas vaisių sultis grąžinamas jas koncentruojant pašalintas vanduo ir aromatas. Į sultis iš koncentrato gali būti pridedama vaisių minkštimo ir skiltelių plėvelinių pertvarų, tik skirtingai nei gaminant sultis, į vaisių sultis iš koncentrato gali būti grąžinama tiek iš tų pačių sulčių, tiek iš kitų tos pačios rūšies vaisių sulčių pašalintos išvardintos medžiagos.

Vaisių sulčių iš koncentrato juslinės savybės (skonis, kvapas, spalva ir kt.) bei fizikinės cheminės savybės turi atitikti bent vidutines iš tų pačių vaisių pagamintų vaisių sulčių savybes.

Taigi – produktas, kuris vadinamas vaisių sultimis iš koncentrato (tuo labiau – tiesiog sultimis) negali būti atskiestas daugiau, nei reikalinga atstatyti koncentruojant sultis pašalintą vandenį.

Koncentruotos vaisių sultys gaunamos iš vienos ar daugiau rūšių vaisių sulčių fiziniu būdu pašalinus tam tikrą vandens dalį. Jei koncentruotos vaisių sultys yra skirtos tiesioginiam vartojimui, iš sulčių gamybos metu turi būti pašalinama mažiausiai 50 proc. vandens

Ką vadiname vaisių nektarais?

Vaisių nektaras gaminamas į vaisių sultis, koncentruotas vaisių sultis, vaisių sultis iš koncentrato, vaisių sulčių miltelius, vaisių tyrę arba jų mišinį pridedant vandens, cukrų ir (arba) medaus. Dažniausiai nektarai gaminami iš tokių vaisių ir uogų, kurių natūralios sultys nėra labai tinkamos gerti dėl savo savybių: neskanios (pvz., mėlynių), per tirštos (pvz., persikų, bananų), rūgščios (pvz., spanguolių, citrinų).

Mažiausias sulčių ir (arba) tyrės kiekis, kuris turi būti tam tikrų vaisių nektaruose, kiekvienai rūšiai yra griežtai reglamentuotas ir paprastai sudaro nuo 25 proc. (juodųjų serbentų, citrinų, bananų, granatų ir kt.) iki 50 proc. (obuolių, ananasų, apelsinų ir kt.).

Į nektarus pridedamo cukraus ir (ar) medaus kiekis gali sudaryti iki 20 proc. galutinio gaminio masės. Jei vaisių nektarai gaminami be cukrų arba sumažintos energinės vertės, cukrūs gali būti visiškai arba iš dalies pakeičiami leidžiamais naudoti saldikliais.

Gėrimai

Produkto, kurio prekinis pavadinimas „Gaivusis gėrimas su sultimis“ sudėtyje yra ne mažiau kaip 5 proc. vaisių, daržovių sulčių, jų tyrės arba jų mišinių, o produkto, kurio prekinis pavadinimas „Gaivusis sulčių gėrimas“ sudėtyje jų yra ne mažiau kaip 12 proc. Žodis „sultys“ pavadinime gali būti pakeistas konkrečių sulčių, iš kurių pagamintas gėrimas, pavadinimu, pvz., gaivusis gėrimas su obuolių sultimis, gaivusis morkų sulčių gėrimas.

"KINELLA" sultys

20140506170423-25683.jpg

"KINELLA" sultys kūdikiams nuo 4 mėn.

-Specialios paskirties maisto produktas vyresniems kaip 4 mėn. kūdikiams papildomam maitinimui "Kinella"

-100 % obuolių sultys su vitaminu C, be pridėtinio cukraus, nerūgštaus skonio.

-Be glitimo.

LAIKYMO SĄLYGOS: nepradarytas sultis laikykite kambario temperatūroje (iki 25 C), pradarytas sultis, užsuktas dangteliu, laikykite šaldytuve, suvartokite per 3 paras.

"KINELLA" įvairių vaisių nektaras su vit. C  kūdikiams nuo 7 mėn.

-Specialios paskirties maisto produktas vyresniems kaip 7 mėn. kūdikiams papildomam maitinimui  "Kinella"

-83% vaisių (apelsinų- persikų -obuolių- bananų-ananasų) nektaras su minkštimu ir natūraliu vitaminu C iš  "Acerola" uogų.

-Be pridėtinio cukraus. Be glitimo.

SVARBIOS PASTABOS: Nektarą vartokite pagal gydytojo nurodymus, jis neskiriamas  mažesniems kaip 4 mėn. kūdikiams. Vyresniems kaip 7 mėn. kūdikiams, primaitinamiems tirštu maistu, nektarą galima vartoti ir kaip gėrimą, jį atskiedus kūdikiams skirtu vandeniu. Tinka vyresniems vaikams ir suaugusiems.

20140506171523-37376.jpg