Krūtys suglebo: ar tai reiškia, kad baigiasi pienas?

Krūtys suglebo: ar tai reiškia, kad baigiasi pienas?

14. Dec 2010, 08:40

Kūdikius krūtimi maitinančios mamos, jei turite klausimų žindymo tema - rašykite redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt ir žindymo specialistai būtinai atsakys. Pasidalinkite ir savo patirtimi.

 

Rašo Giedrė, Augusto mamytė:

 

Augustui jau beveik 5 mėnesiai, per ketvirtą mėnesį jis priaugo tik 600 g, o iki tol kas mėnesį priaugdavo maždaug po 1,1 kg. Vaiko daktarė liepė primaitinti mišinuku.

 

Pati pastebėjau, kad vakarais, maždaug nuo 17 val vaikas būna labai neramus, irzlus, zirzia, niekas negerai, neįstengia užmigti vakarinio miegelio, sakyčiau net pyksta ant krūties, kartais jos net neima, siūlau vandenuko ir jo atsisako, krūtys jau būna suglebę, atrodo, kad tuščios.

 

Ir taip jau tęsiasi mėnesį. Kartą po paskutinio valgymo prieš nakties miegą pasiūliau mišinuką, tai išvalgė 120 ml. Naktimis jau miega su manimi "įsikandęs" krūtį, pabudinėja kas 1-1,5val.

 

Tačiau po nakties krūtys būdavo kietos pilnos pieno ir tik į pavakarę suglebdavo, bet šiandien ryte jos tokios pat suglebę kaip ir iš vakaro. Ar tai reiškia, kad baigiasi man pienas?

 

Gal jau pradėti nuolat mišinuku maitinti? Gal aš pati kažką negerai darau, kad pieno sumažėjo? Nuo grįžimo iš ligolinės jau netekau 8 kg, pati specialiai nieko nedariau, kad svoris kristų.

 

Pirmas mano valgymas būna 12 val. Pietūs 15 val, vakarienė 19 arba dar vėliau, kitaip neatspėju pavalgyti. Būna dienų, kad tik 1 kartą per dieną pavalgau. Vaikutis daug dėmesio reikalauja.

 

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantė, mama Aistė:

 

Miela Giedre,

 

Jūsų vaikelis svorio priaugo visiškai normaliai ir pakankamai.  Tik pirmus tris mėnesius kūdikiai priauga apie 1 kg ir daugiau. Vėliau priauga po mažiau, o kai pradeda intensyviai judėti, vartytis, ropoti – būna, kad ir numeta svorio.

 

Todėl po 3 mėnesių svoris nebėra toks ryškus rodiklis, rodantis ar vaikelis pakankamai pavalgęs ar ne. Paskaičiuokite kiek kartų per dieną Augustas šlapinasi?

 

Jeigu apie 8 - 10 kartų (min 6) - vadinasi maisto gauna pakankamai. Tuštinimasis irgi nėra rodiklis - būna kūdikiai maitinami tik mamos pieneliu tuštinasi 5 k. per dieną ar tik 1 k. per 4 dienas (net iki 10 dienų) ir tai yra normalu.

 

Jūsų krūtys irgi adaptuojasi ir ilgainiui gali iš viso išnykti tas pilnumo jausmas krūtyse arba gerokai sumažėti.

 

Jeigu jūs visgi manote, kad pienelio vaikeliui neužtenka, o tai gali būti ne tik dėl to, kad jo sumažėjo, bet ir dėl to kad padidėjo augančio berniuko apetitas – užsiimkite pienelio kiekio didinimu.

 

O tai padaryti galima neduodant jokiu mišinukų ir čiulptukų, o dažniau žindant. Žindyti reikėtų ne rečiau nei kas 3 val. nuo vieno maitinimo pradžios iki kito maitinimo pradžios. O norint padidinti pienelio kiekį ir dažniau - pvz kas 1,5 - 2 val. Stengtis, kad mažylis kuo ilgiau - apie 20 - 30 min žįstų tą pačią krūtį.

 

Jeigu jis to nenori, pasiūlykite jam tą pačią krūtį tik keliomis skirtingomis padėtimis (gulint, sėdint, iš po pažasties, nešiojant).

 

Naktinis žindymas labai svarbus, nes būtent naktį gaminasi daugiausiai hormono prolaktino, atsakingo už pieno kiekį.

 

Aš manau, kad jūs pati per mažai valgote ir gal būt per mažai geriate skysčių. Nors oficialūs tyrimai rodo, kad mamos mityba neturi įtakos pieno kiekiui, mano pačios patirtis sako, kad būna skirtingų organizmų ir vienom gali nieko neįtakoti, o kitom gali net labai.

 

Man kažkada yra labai padėjęs 9 vaikų mamos patarimas - valgyti 5 k. per dieną šilto maisto, gerti mažiausiai 2 litrus vandens + visi kiti skysčiai (arbatos, sriubos, sultys), miegoti 8 val per parą (surenkant nors po mažą gabaliuką).

 

Skamba truputėlį fantastiškai :), tačiau tai yra konkretūs nurodymai, kad mama turi rūpintis ir savimi. Pasiplanuokit, paprašykit pagalbos, turėkit visada šaldytuve visokių pusfabrikačių, užpilamų košių, sūrelių, kuriuos galėtumėt greitai ir lengvai pasiruošti be pagalbos.

 

Gerkite būtinai tiek, kiek troškina (nors jau būna stadija, kad žmogui labai trūksta skysčių, bet troškulio jis nejaučia). Miegokit su vaikeliu, kai jis miega, atidėkit dulkių valymus lengvesniems laikams :). Įsigykite nešioklę, kuri palengvintų buities darbus ir daug ką galėtumėt atlikti su vaikeliu.

 

Supraskit, kad gydytojai ne visada teisūs ir jiems atrodo lengviausia įpiršti mišinį, kuo jie pagadino gyvenimus labai daug mamų ir vaikelių. Vaikelis gali būti neramus nes jam pradeda kaltis dantys ir skauda (nesvarbu, kad išdygs gal po 2-4 mėn). Jam gali pūsti pilvuką.

 

Jį pradeda dominti aplinkinis pasaulis ir jam įdomiau pasižvalgyti, negu žįsti (bandykit pamaitinti mieguistą, galit nelaukti kol pilnai išsibudins, o pridėti prie krūties kai jaučiat, kad tuoj pabus). Irzlus mažylis gali būti ir nuo pavargimo, nuo per daug įspūdžių.

 

Iki šiol pieno jūsų vaikeliui visiškai pakako, tai kodėl jo turi pradėti trūkti?

 

Rūpinkitės savimi, tikėkite savimi ir šie laikini nesklandumai išsispręs ir dar iligai maitinsite savo vaikelį tuo, kad jam geriausia.

 

07. Nov 2013, 15:10

deja baigiasi pienelis. Sūneliui 3 mėnesiukai,pirmus 2 mėnesiukus priaugo svorio gerai,o 3 mėnesį tik 200g. Pastebėjau ,kad sūnelis jau savaitę laiko krūti žinda ilgiausiai 2 min.,ir paskui muistosi pyksta. valgo kas 1, arba 1.5h. naktį pramiega apsižiojęs. Pasiklausiau gydytojos,patarė nusitraukt pažiūrėt kiek pienelio yra. pientraukiu pusę valandos vargau,nė lašo,rankom šiaip ne taip 20ml. ir pienelio nedaugėja. pradėjom mišinuką gerti. Bet kol pradėjo gert iš buteliuko,2 dienas pravargom. Jaučiu krūtinė skauda,pientraukis nieko ndmptraukia. jaučiu guzelius,rankom su didžiausiu vargu pritraukiau,bet įtartinos spalvos. Nebesitikiu,kad pienelio padaugės. Pirmajį vaikelį išmaitinau pati 9mėnesius, ikėjaus ir šį,bet deja. norėčiau patarimo,ką daryt su krūtine,ji skaudanti!

16. Mar 2011, 17:25

Mums jau 9 men. ir vis dar maitinu krutimi. Zinoma jau daug valgome kieto maisto, bet i tarpelius ir nakti gauna MP. O uz tai esu labai dekinga Gerb. Natalijai B. kuri vede paskaita musu poliklinikoje, kai laukiausi. Jei ne si paskaita, kudiki buciau jau antra nakti, po 6 sav. ar 3 men. nustojus maitinti, nes tuo metu buvo mazai pieno, bet kruti duodavau zysti daznai ir po paros ar puse paros laiko, pieno budavo vel pakankamai, net per daug. Ir nereikia valgyti chalvu, gerti kmynu arbatu su pienu ar dar ko panasaus, tai buna tik sutapimas, kad kaska suvalgius ar isgerus padaugeja pieno, tai atsitinka tik nuo kudikio intensyvesnio zindimo. Taigi as tos nuomones, kad kiekviena mama gali sekmingai maitinti kudiki nors puse metu. Ir gal pienas gali buti per liesas vaikui, nes del sudieties as negaliu komentuoti, bet pieno turim visos, tik reikia rysto maitinti kudiki.😀

16. Dec 2010, 17:40

Mums irgi tuoj keturi menesiukai. Zuikiui diena labiau rupi pasizvalgyti, paziureti ka tetukas veikia, paziureti kas ant sienos kaba ir pan. Uz tai diena valgom kas 2-2.5val ir visko uztenka ir viskas gerai.

laurora laurora 14. Dec 2010, 16:35

man misinelis TIKRAI nepagadino gyvenimo. ligoninej, kai pradejau savavaliskai juo maitinti vaika, net apsiverkaiu, kad isgeres pienelio vaikas iskart uzmigo ramiai, o iki tol kelias dienas prasikankinom abi ir dar paskui tetis prisijunge. pieno gamyba nepagerejo - kaskart po 15 g tik pasigamindavo ir daugiau nei laso. o taip stengiaus - ir masazavau krutis, ir pientraukiu nusitraukinejau, ir valgiau viska, ka rekomendavo daktarai ir artimieji. tiesiog daug ka lemia hormonai

14. Dec 2010, 10:00

man irgi buna, kad nakty krutys kietos net nuo pienuko, o ipusejus dienai istusteja, nes mazyle daznai zindo. bet nors ir suglemba, pienuko vistiek yra. todel nesuku sau galvos misinukais ir bandau psichologiskai nusiteikti, kad turiu daug pienuko 😃 o zinot, savitaiga irgi padeda, reikia labai noreti ir bus pienuko 😉

14. Dec 2010, 09:49

Kai mano lelius priaugo 500g, ketvirta menesi, tai gydytoja patare pratinti po truputi prie kosyciu, o ne duoti misinuka. MP dabar uztenka, ir be to, jisai labai aktyvus, patoviai juda, kruta 😀