Pabandęs buteliuko kūdikis nebenori krūties

Pabandęs buteliuko kūdikis nebenori krūties

07. Dec 2010, 08:50

 

Laba diena,

 

Mano dukrytei jau 5 savaitės, o žindymas – vis dar skaudi tema. Pirmomis gyvenimo dienomis dukrytė noriai ir taisyklingai žindo krūtį.

 

Kai vyko perėjimas iš priešpienio į pienuką susidūrėme su nemažomis problemomis, todėl žindymą teko nutraukti. Dukrytę maitinau iš buteliuko nutrauktu pienuku – neturėjau informacijos, kad paragavus iš buteliuko vėliau gali kilti problemų norint maitinti krūtimi.

 

Taigi dabar situacija tokia – pieno turiu, maitinti noriu, tačiau spenelių skausmas laidžia tai daryti vos 5-10 minučių per kiekvieną maitinimą.

 

Kaip suprantu, tai dėl to, kad nebepavyksta taisyklingai paduoti/paimti krūties. Ar dar yra kokia nors viltis normaliai maitinti krūtimi ir kokiu būdu tai galima pasiekti?

 

Liūdna mama Viktė

 

 

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantė, mama Jolanta:

 

Sveiki, miela Vikte,

 

Labai pagirtinas jūsų noras spręsti jus užklupusias žindymo problemas ir sveikintinos pastangos sėkmingai tęsti maitinimą krūtimi. Džiaugiuosi, kad esate pakankamai įžvalgi ir teisingai pastebėjote, kokios Jūsų šiuometinių žindymo sunkumų priežastys.

 

Be to, ką jau žinome, svarbu būtų sužinoti kokios priežastys lėmė jūsų sprendimą dukrytę primaitinti iš buteliuko?

 

Iš tiesų žindimo ir mišinio/motinos pieno traukimo iš buteliuko mechanizmai labai skiriasi. Žindant kūdikiai turi "darbuotis" smarkiau, kad ištrauktų pienuką, o iš buteliuko pienas teka vos truktelėjus.

 

Be to, apžiojimas žindant yra daug platesnis, skiriasi ir liežuvio judesiai. Taigi, jūs teisi manydama, jog jūsų dukrytė neišmoko teisingai apžioti krūties, o žinojimas, kad gali gauti maistą lengvesniu būdu neretą kūdikėlį padaro "tinginuku".

 

Kitaip sakant – tokio amžiaus kūdikiai dar nepajėgia atskirti skirtingų mitybos būdų, jie nesugeba pagal kvapą ar į burną patenkanio maitinimo "įrankio" kietumą susivokti kokiu būdu iš jo reikėtų valgyti.

 

Tačiau įdėjus šiek tiek pastangų ir kantrybės galima grįžti prie neskausmingo ir išimtinio žindymo. Spenelių skausmas – tai signalas jums, jog krūtis kūdikio burnytėje guli netaisyklingai.

 

Pajutusi skausmą bandykite pataisyti krūties padėtį arba koreguoti apžiojimą - atsargiai įkišus savo pirštą į kūdikio burnos kampą ištraukite krūtį, nuraminkite kūdikį ir stenkitės išlikti pati rami bei pasitikinti. Bandykite pasiūlyti krūtį dar kartą.

 

Teisingas apžiojimas turėtų atrodyti taip – apatine lūpa kūdikis apėmęs didžiąją dalį/visą (jei areolė maža) rudajį laukelį, viršutine lūpa rudojo laukelio apima šiek tiek mažiau, nosies galiukas remiasi į krūtį, spenelis giliai kūdikio gomuryje, žindant nejaučiamas skausmas.

 

Nedvejokite koreguoti apžiojimo tiek kartų, kol skausmo nebejausite. Jei krūtys labai jautrios, žindykite trumpiau (apie 5-10min.), bet dažniau (kas valandą), kad dukrytė gautų pakankamai maisto.

 

Dažnesnis žindymas bus naudingas ir pieno gamybai pagausinti. Po žindymo spenelius patepkite išspaustu savo pienu (jis skatina gijimą, jei speneliai įtrūkę ar yra mažos žaizdelės), galima pasitepti ir natūraliu lanolinu, kuris suminkština spenelių odą ir saugo nuo išsausėjimo.

 

Prieš žindymą įsitikinite, ar krūtys pakankamai minkštos, kad vaikeliui būtų patogu apžioti. Jei ne - nusitraukite pieno tiek, kad šios suminkštėtų. Žindymui visada pasirinkite jums patogią padėtį , atkreipkite dėmesį į savo laikyseną (pečių juosta turi būti atpalaiduota, kojos neįsitempę).

 

Nepamirškite, kad sėkmingas žindymas ir buteliukas nesuderinami! Atsisakyti maitinimo iš buteliuko svarbu ne tik siekiant išmokyti savo mažylę teisingai pažiti krūtį, bet ir norint pagausinti pienelio gamybą.

 

Jūsų atveju pienelio pagausinimas (relaktacija) būtų  labai aktuali tema, juk dar jūsų mažyle labai maža. Jei kiltų daugiau klausimų apie relaktaciją bei kt. žindymo sunkumus ar reikėtų "mamiško" palaikymo, būtinai parašykite arba susisiekite su mama-mamai savanore.

 

Pridedu nuotrauką, kurioje matysite kaip turėtų atrodyti taisyklingas apžojimas. Neabejoju, kad susidorosite puikiai.

 

Didelės sėkmės ir kantrybės :)

 

Kūdikius krūtimi maitinančios mamos, jei turite klausimų žindymo tema - rašykite redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt ir žindymo specialistai būtinai atsakys. Pasidalinkite ir savo patirtimi.

18. Dec 2010, 22:35

Miela murkita, paveikslėlius su kūdikio taisyklingo ir netaisyklingo prigludimo prie krūties pavaizdavimu galite pamatyti ir čia >> ŽINDYMO MOKSLAS: ŽĮSTI – TAI NE ČIULPTI >> http://www.zindyk.lt/?p=321

09. Dec 2010, 09:45

o mano maziukas atvirkciai-neima buteliuko,o pienuko ne visada uztenkam,tai tenka primaitinti.vargas vargelis kol pradeda traukti is buteliuko, saukia rekia,sirdis plysta,o ka daryti-valgyt tai reikia☹

08. Dec 2010, 17:06

gaila bet as nematau nuotraukos kurioje parodytas taisyklingas apziojimas =(

07. Dec 2010, 12:14

Sunui buvo 1 men., kai gydytoja liepe 3 dienom nutraukti maitinima del uzsitesusios naujagymiu fiziologines geltos. Skaudzncia sirdimi maitinau kudiki misinuku is buteliuko, labai bijojau, kad paskui nebeims krutines, bet gavosi atvirksciai- is buteliuko valgyt jis taip ir neismoko, o po 3 paru gaves krutine, vaikas nusciuvo! Kantrybes, stiprybes, tikrai vel prades dukryte valgyt is krutines. Ypac jei nebus lengvesnio pasirinkimo 😉 🌷

07. Dec 2010, 10:27

man buvo panasei, taip pat pradejau nusitraukinet ir duot is buteliuko...tai gi vos po keliu kartu kudikis nebeeme kruties, tiesiog nebetraukdavo...nes is buteliuko lengviau...tai visus 8 menesius praktiskai pravargau nusitraukinedama ir duodama is buteliuko...☹ iki 8 men maitinau...daugiau paprasciausiai pavargau, nes nakti reikedavo nusitraukineti kol kudikis miegodavo, kad kai prabus iskart paduot valgyt...o bandyt vel is krutines maitynt bandziau daugybe kartu, bet nieko neiseidavo, nes kudikid klykdavo ir netraukdavo...