Pratinimas prie puoduko: atsakymai į klausimus

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 28. Balandis 2013 00:00
13654

Jei įvyksta nežymios, bet dažnos „avarijos“ į kelnytes besipratinant prie puoduko, vadinasi, kažką darote ne taip arba vaikas per lėtai mokosi. Ar tai tiesa - į šiuos ir kitus klausimus atsako psichologė Jūratė Mitkienė.

 

Klausimas:

 

Dažnai girdime draugų ir artimųjų nomones apie tai, kada geriausia vaiką pažindinti ir pratinti prie tualeto. Kada tinkamiausias vaiko amžiaus pradėti sodinti ant naktinio puoduko?

 

Atsakymas:

 

Visi vaikai yra skirtingi. Kiekvienas individualiai pradeda vaikščioti ar kalbėti, taip ir su pratinimu prie puoduko. Tiesa ta, kad nėra vieningos specialistų nuomonės, kada tinkamiausias vaiko amžiaus pradėti sodinti ant naktinio puoduko. Kada vaikas pasiruošęs, tada ir ateinas tas metas. Šiame procese turi reikšmės viskas – ir fizinis, ir protinis vaiko išsivystymas, net gi psichologinis vaiko temperamentas.

 

Pasak psichologės Jūratės Mitkienės, dalis tėvų tai pradeda gana anksti, jau nuo 6 mėnesių įmanoma suformuoti sąlyginį refleksą. Bet jei kalbėti apie psichologinį vystymąsi, tinkamiausias laikas antrieji gyvenimo metai, tuomet kai vaikas ima suprasti, ko iš jo norima.

 

Mergaitės paprastai ankčiau pradedamos sodinti ant tualeto, tad žymiai greičiau prie to pripranta nei berniukai. Tačiau 80% tiek berniukų, tiek mergaičių jau drąsiai sėdi ant tualeto iki trejų metų amžiaus (kartais iki 3,5 m).

 

Klausimas:

 

Ar reikia griežtai laikytis disciplinos pratinant mažylį prie puoduko?

 

Atsakymas: 

 

Prievarta ir pyktis neduos gerų rezultatų, priešingai – mažylį tik atbaidys nuo to. Tad jokios prievartos ir skubos negali būti.

 

Pasak psichologės Jūratės Mitkienės, tikrai neprotinga ir netgi žalinga sodinti vaiką ant puoduko dėl to, kad draugų vaikai „seniai sėdi“. Kiekvieno vaiko vystymasis individualus. Svarbu suvokti, jei vaiko vystymasis nėra patologiškas, jis tikrai išmoks kontroliuoti savo poreikius ir be ypatingų tėvų pastangų sužinos, kada reikia pačiam sėstis ant puoduko.

 

Jei tėvai to nesuvokia ir mano, kad vaiką galima išmokyti jėga, tai tampa pagrindu analinio charakterio formavimuisi, kurio pagrindiniai bruožai: užsispyrimas, pedantiškumas, šykštumas, išdidumas, kaprizingumas. Ir kuo natūraliu vaikas pratinamas prie puoduko, tuo vaikui bus paprasčiau kurti santykius, išreikšti save, savo norus, duoti ir priimti.

 

Klausimas:

 

Jei įvyksta nežymios, bet dažnos „avarijos“ į kelnytes besipratinant prie puoduko, ar tai reiškia, kad kažką darome ne taip arba vaikas per lėtai mokosi?

 

Atsakymas:

 

Panašios „avarijos“ vaikučiui nutinka, kai pasikeičia aplinkybės ar atsiranda naujovių vaiko gyvenime – ruošiasi lankyti į darželį, šeimoje gimsta dar vienas kūdikis, pasikeičia gyvenamoji vieta. Tačiau kai tik gyvenimas įeina į įprastas vėžes, vaikutis paprastai į kelnytes nebedaro. Jei visgi tai dažnai kartojasi, pasitarkite su savo pediatru.

 

Pasak psichologės J.Mitkienės, jei vaikas griežtai atsisako sėstis ant puoduko, tėvai tikrai neturėtų versti, prievarta laikyti, gėdinti ar bausti. Sodinimas ant puoduko turėtų būti susijęs su maloniais pojūčiais. Jei vaikas pyksta, verkia, atsisako sėstis ant puoduko, reikėtų „pamiršti“ tai ir palaukti kelėtą mėnesių.

 

Jei turite klausimų, susijusių su pratinimu prie naktipuodžio arba norite daugiau sužinoti apie Pull Ups sauskelnes, įeikite į PRATINIMO PRIE NAKTIPUODŽIO VADOVĄ 

 www.mamyciuklubas.lt/pull-ups

 

20121114110210-29692.jpg20121114110201-82498.jpg

20121114105412-36401.jpg

 

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
Dalia88 11. Sausis 2017 11:11 gitanadainius

draugaus kai dauk kartų padarys sisiuką į glaudes, ne į pampersus, o į glaudes ir pabuvęs šlapias pradės norėti, bet turite aiškiti, kodėl šlapios kelnytės ir ką reikia daryti, kad butų sausas. Viską reikia atlikti be pikčio, ramiai

Dalia88 11. Sausis 2017 11:07 godytesmamyte

pameginkite pamilti puoduką, leiskite su patapšnoti puoduką, pati ant jo atsiseskite ir paskleiskite kaifa , kaip gerą ant puoduko sedėti. o kiek mėn vaikui.
Mamytėms patarymas , kai vaikutis gerai laiko galvcytę, rekomenduočiau nešti į vonią apsiprausimui ir paleidus kraną , skleisti garsą sssssssssssssss sssssssssss ssssssssssss ir taip kiekvieną dieną atlikti ritualą. Tai kai reikės sestis ant puoduko, vaikas išgirdęs garsą ssssssssssss sssssssssss ssssssssss iš jūsų automatiškai pasisios.

Dalia88 11. Sausis 2017 11:01 godytesmamyte

lABA , patarčiau nupirkti grojantį puoduką. Vaikai kaip papūgos viską atkartoja ką pats padarai. Tai reikia ir pačiai imituoti, kad sedi ant puoduko ir skleisti garsą ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss sssssssssssssssssssssssssssssssssssss, o kai sugros prisisiotas puodukas su šypsena apsidžiaugti šiuo garsu. ir taip sistemingai abu tėveliai daro, kol vieną dieną dieną pats vaikas paskleis tą garsą, kad nori ant puoduko.

Raimonda18 6. Sausis 2014 23:46

musu mergytei buvo 8 men kai pirma karte pabandem sodinti ant puoduko pradzia buvo sunki norejom priprasti tad teko su kruva zaisliuku kartu zaisti su sedincia dukryte ant puoduko,dbr mums jau1.7 men ir mes visa diena bunamebe pampersu tik nakcei uzdedame juos,buna tokiu atveju kad vaikas padaro ir i kelnytes,tada atbegusi prie teveliu pasisako kad kazka padare negerai,:) idomu kdl kai uzdedame vaikui pampersa tada musu prasosi pasodinama ant puoduko?o budaama be ju kartais ir primirsta:)

godytesmamyte 6. Lapkritis 2013 16:06

as ir turiu beda ,mano mergaite puodukas tapo "baubas"asaru pakalne kaip tenka sestis:(

gitanadainius 14. Birželis 2013 07:24

pirma karta pasodnom ant puoduko 6 men, viskas buvo gerai kol nesuejo jam 1,7 metuku, nuo to laiko su puoduku nebedraugauja

Mergaičių draugystė su "Cheeki mees"!

Draugystė su Cheeki mees kalbančia figūrėle

Draugystė su Cheeki mees kalbančia figūrėle

Fausta testuoja Cheeki mees!

Fausta testuoja Cheeki mees!

Pirmas kartas su Cheeki mees :)

Pirmas kartas su Cheeki mees :)

Babycity/Toycity - nuo pirmųjų dienų!

Kaip vaikai "prisijaukino" JORDAN dantų siūlą

Išbandome Jordan dantų siūlą!

Išbandome Jordan dantų siūlą!

Sveiki dantys = gera nuotaika

Sveiki dantys = gera nuotaika

JORDAN - sveiki dantukai

JORDAN - sveiki dantukai

Naudojant Jordan sveikesni vaikų dantukai

Naudojant Jordan sveikesni vaikų dantukai

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok