Saugumas su vaikais vandenyje: ką verta atminti?

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 14. Liepa 2017 10:00
803
Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai skendimus, kaip didžiulę visuomenės sveikatos grėsmę, ypač akcentuoja Baltijos šalyse, kur yra daug atvirų vandens telkinių. Tyrėjų nuomone, išgelbstima tik apie 10 proc. skęstančių vaikų, t.y. vienas iš dešimties.
 
Priešingai nei mes įsivaizduojame, skęstantis žmogus dažniausiai nešaukia pagalbos ir nemojuoja rankomis, nes negali įprastai kvėpuoti. Jis gali žiopčioti, vemti, kosėti, švokšti. Skęstantis žmogus chaotiškai kiloja į šonus ištiestas rankas, taško vandenį. Suaugusieji taip gali išsilaikyti iki minutės, o vaikai – tik iki 20 sekundžių.
 
Apklausos rodo, kad mokančių plaukti tėvų vaikai dažniau patys moka plaukti, palyginti su nemokančių plaukti tėvų vaikais. Tačiau nereikia manyti, kad jei jūsų vaikas moka plaukti, jis vandenyje yra saugus. Vandenyje prižiūrimi turi būti visi vaikai, nepaisant jų gebėjimų plaukti.
 
Nors daugelis tėvų įsivaizduoja žiną apie vaikų saugumą vandenyje ar šalio jo, tam tikras taisykles būtina nuolat prisiminti ir jų laikytis.
 
Nevartokite alkoholio. Net jeigu jums atrodo, kad viena stiklinė nestipraus alkoholio prie vandens telkinio niekaip tiesiogiai nepaveikia nei jūsų, nei juo labiau jūsų vaikų saugumo, tai yra netiesa. Būtų geriausia, jei alkoholis ir laiko leidimas gamtoje su vaikais išvis neturėtų nieko bendra.
 
Nenuleiskite nuo vaiko akių, kai jis yra vandenyje ar šalia jo. Nuo mažesnių vaikų neturėtumėte nutolti daugiau nei per ištiestos rankos atstumą ir skirti jiems visą savo dėmesį. Kai ūgtelėjęs vaikas išmoksta plaukti, taip arti jam jūsų gal ir nebereikės, tačiau vis tiek turite būti netoliese ir stebėti savo vaiką – bet kokio amžiaus vaikai, net ir mokantys plaukti, gali pavargti, išsigąsti, paspringti. Nepamirškite, kad nutikus nelaimei vandenyje, ėmus skęsti, jūsų vaikas neims šauktis pagalbos ir mojuoti rankomis – taip būna kino filmuose. Realybėje didžioji dalis tiek vaikų, tiek suaugusiųjų nuskęsta tyliai ir greitai.
 
Kuriam laikui pamirškite telefoną, tačiau turėkite jį netoliese. Geriausia, kai esate kartu su vaiku prie vandens telkinio, nutildyti telefono garsą – jei išgirsite gauto pranešimo garsą ir norėsite patikrinti, kas ir ką jums parašė, net šių kelių akimirkų gali pakakti, kad vaikas nugrimztų į vandenį. Prieš iškylą prie vandens pilnai pakraukite telefoną ir turėkite jį kur nors netoliese, jei jo prireiktų nutikus nelaimei. Taip pat patartina tiksliai žinoti, kur leidžiate laiką – idant skambinant pagalbos galėtumėte pakankamai tiksliai nurodyti savo buvimo koordinates.
 
Pripučiami vandens žaislai – ne saugumo priemonės. Tėvai pernelyg pasikliauja įvairiais pripučiamais vandens žaislais ir čiužiniais, nors jie nėra saugumo vandenyje priemonės. Jei jūsų vaikas mėgsta vandenyje žaisti su pripučiamais vandens žaislais, tai nereiškia, kad galite „ramiai“ jį kuriam laikui palikti – turite vis tiek būti šalia savo vaiko. Vienintelis tikrai saugus pripučiamas daiktas vandenyje – gelbėjimosi liemenė (bet jos dėvėjimas nereiškia, kad galite palikti savo vaiką vandenyje be priežiūros).
 
Supažindinkite savo vaiką su pagrindinėmis saugumo vandenyje ir šalio jo taisyklėmis. Net ir maži vaikai gali įsiminti penkias pagrindines taisykles: nebėgioti vandenyje, nenardyti, nestumdyti kitų žmonių, ypač vaikų, į vandenį ir nebristi į vandenį be suaugusiojo žmogaus priežiūros. Su šiomis taisyklėmis vaiką supažindinkite dar prieš atvykimą prie vandens telkinio – glaustai, vaikui suprantama kalba paaiškinkite kiekvieną taisyklę, paprašykite, kad vaikas jas pakartotų. Eidami prie vandens, taisykles dar kartą pasikartokite.
 
Pasikartokite pirmosios pagalbos teikimo žinias. Jas pasikartoti rekomenduotina nuolat, nes pagalbos gali prireikti ne tik jūsų vaikams ir ne tik prie vandens telkinio.
 
ŠALTINIAI:
Parengta pagal smlpc.lt, parents.com
Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Mamų atsiliepimai apie HiPP kosmetinius produktus

Dovilė: Mano įspūdžiai apie HiPP Mamasanft kūno sviestą

Dovilė: Mano įspūdžiai apie HiPP Mamasanft ...

Gintarė: Išbandytas HiPP Mamasanft kūno sviestas ir aliejus

Gintarė: Išbandytas HiPP Mamasanft kūno sviestas ...

Akvilija: Hipp - nuostabios, ne kartą išbandytos priemonės

Akvilija: Hipp - nuostabios, ne kartą ...

Dovilė: HiPP Mamasanft - pagalba intensyviai odos priežiūrai

Dovilė: HiPP Mamasanft - pagalba intensyviai ...

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok