Tikroji ir pseudo-alergija: kaip jas atskirti

Tikroji ir pseudo-alergija: kaip jas atskirti

10. Nov 2010, 09:00

Bėrimai, odos pašiurkštėjimas, paraudimas ant kūdikio kūno. Ar tai jau ženklas "stop" kai kuriems maisto produktams? Ar jau prasidėjo vaikučiui alergija? Kaip žinoti, kada ta tikroji, o kada pseudoalergija?

 

Mamyčių klubą konsultuoja sanatorijos „Pušyno kelias“ alergologė, klinikinė imunologė Nemira Vaičiulionienė:

 

1

 

 

 

Kūdikis gimsta iš jaukios aplinkos - pilvuko ir patenka į svetimą, šaltą pasaulį. Kaip jis reaguoja? Pirmiausia jo oda reaguoja į medžiagą, kuria apdengiame jo kūnelį, reaguoja į virusus, bakterijas.

 

Neretai atsiranda organizmo atsakas – kai kūnas negali susitvarkyti su svetima aplinka, iškart atsiranda įvairūs pabėrimai, odos pašiurkštėjimas, paraudimas ir pan..

 

Stebėkite vaikutį, ar bėrimai nyksta

 

Bet tai nėra alergija – tai pseudoalergija. Nereikia panikuoti, o duoti vaikui laiko adaptuotis. Stebėkite vaikutį savaitę, dvi – jeigu niekas negerėja ir bėrimai neišnyksta, tuomt patarčiau kreiptis į gydytoją.

 

Kiekvieno vaiko reakcija į aplinką, į mitybą gali būti individuali: vieniems gali pasimatyti atskiri spuogiukai, net viršunėlės yra, kitam vaikui – odos šiurkštumas, trečiam – paraudimas odos.

 

Bet tai nereiškia, kad prasidėjo tikroji alergija. Stebėkite, jei tai nealerginis procesas, jis po truputį išnyks.

 

Jei vaikas didesnis, įvairius požymius, panašius į alergiją, gali iššaukti ir dantukų dygimas, atsiradusi disbakteriozė – vadinamas žarnyno sutrikimas. Jei bėrimai neišnyksta, tuomet galima galvoti, kad kažkas vaikui netinka.

 

Kas gali netikti, jei mama maitina krūtimi?

 

Be abejo, pirmiausia, mama turi pagalvoti, ką pati suvalgė, gal ko per daug, gal kažką egzotinio. Nes krūtys yra moters sekrecinis organas, taigi ką moteris suvalgo ar išgeria, per per pieną yra viskas perdirbama ir patenka kūdikiui.

 

Jei vaiką išbėrė, tai žiūrėk, ką valgai. Pirmiausia, gal mama per daug karvės pieno išgėrė ar per daug pieno produktų suvartojo (sūreliai, jogurtai). Gal šokolado, vaisių, ar sulčių per daug išgėrė…

 

Patartina peržiūėti savo kasdienę mitybą ir bėrimas iškart liausis.

 

Kokia turi būti maitinančios krūtimi mamos dieta?

 

Kiekvienai – individualiai. Bet vienas dalykas visoms bendras – mama neturi valgyti per daug vieno produkto.

 

SAIKAS – svarbiausia sąlyga mityboje!!!

 

Suvalgei vieną obuolį tą dieną, ir nereikia dairytis antro. Suvalgei porą skiltelių apelsino, kitomis pasidalink su vyru :)

 

Ir taip – su visais maisto produktais. Galima visko valgyti, kad ir šokolado, tačiau ne visą, o nedidelę plytelę. Žinoma, ne kasdien.

 

Rotacinė dieta labai sveika  – kas ketvirtą dieną valgyti taip vadinamą „provokuojantį“ maistą – vieną dieną valgai vienus maisto produktus, pvz. įterpiant, jei taip norisi, šokolado plytelę, kitą dieną juos keiti kažkuo kitu, trečią – dar kitus, o ketvirtą dieną vėl gali paragauti šokolado.

 

Ir tikrai organizmas spėja išsivalyti nuo to produkto. Pienas irgi išsivalo, o vaiko organizmas, gavęs tai per pieną, irgi spėja išsivalyti per keturias dienas.

 

Nes kūdikio fermentinė, virškinimo sistema be galo trapi, neišsivysčiusi ir jei mes jam duodame kažko per daug, tada išlenda visokie bėrimai. Bet tai nėra tikroji alergija – tai pseudoalergija.

 

Tad stebėkite savo mitybą, savo vaikučius ir nesirkite!

 

Jei norite paklausti alergologės rimtais klausimais, rašykite redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt

10. Nov 2010, 09:30

ačiū iš išsamų straipsnį, pas mus lygiai tokie pat žandukai kaip nuotraukoj ir parašyme, tai išnyksta, tai dingsta, jaučiu, kad dėl mano eksperimentų su maistu 😀
gydytoja nieko nekalbėjo apie sausą odą, įdomu ar čia yra viena iš priežasčių? Mūsų odelė itin sausa ir šiurkšti, kiekvieną dieną tepu aliejukais, kūno sviestu..