Vaiko sveikata reikia rūpintis tuomet, kai jis dar sveikas!

Vaiko sveikata reikia rūpintis tuomet, kai jis dar sveikas!

07. Oct 2010, 09:00

 

Beieškant atsakymo, kodėl vaikas taip dažnai serga, paaiškėja, kad vaiko sveikata reikia rūpintis tuomet, kai jis dar sveikas!

 

Apie homeopatiją ir visas kitas su ja susijusias įdomybes Mamyčių klubą konsultuoja homeopatė Eglė Minevičienė.

 

Per pastaruosius dešimtmečius itin padidėjo aplinkos užterštumas. Kenksmingos medžiagos patenka į žmogaus organizmą per orą, vandenį, maistą. Maisto kokybė, žinia, irgi žymiai pasikeitė. Jame dabar kaip niekad daug maisto priedų ir kaip niekad mažai svarbių mitybinių medžiagų.

 

Leistini saugūs maisto priedų kiekiai yra apskaičiuojami suaugusiam žmogui, vidutiniškai sveriančiam 70 kg. Bet vaiko, sveriančio žymiai mažiau, organizmas su tokiais “chemijos” kiekiais dar nepajėgia susitvarkyti. Taip ilgainiui gali pasireikšti alergija, išsivystyti bronchinė astma, atsirasti dėmesio sutrikimų, hyperaktyvumo požymių.

 

Svarbiausių mitybinių medžiagų trūkumas 

 

Apie gyvybiškai svarbių mitybinių medžiagų trūkumą verčia susimąstyti visame pasaulyje atliekami dirvos bei maisto produktų tyrimai. Pasirodo, dėl alinančių šiuolaikinės žembirbystės metodų labai nuskurdo dirvos mineralinė sudėtis, todėl žemės ūkio produktuose – daržovėse, vaisiuose, uogose, mėsoje, piene – žymiai sumažėjo mineralinių medžiagų bei vitaminų.

 

Obuoliuose beveik neliko geležies ir fosforo, vištienoje ir jautienoje – vitamino A , kopūstuose ir brokoliuose – kalcio ir magnio... O juk augantis organizmas – tarytum didelė judri statybvietė: formuojasi ir vystosi organai, jų sistemos, funkcijos.

 

Todėl kokybiškų „statybinių“ medžiagų stygius labai greitai pajuntamas. Kaip? Labai paprastai – vaikas pradeda dažnai sirguliuoti.

 

Vaistai – draugas ir priešas 

 

Žinia, susirgus norisi kuo greičiau pasveikti... Tuomet mažylis susiduria su dar vienu iššūkiu – vaistais. Sirupai, tabletės, tepaliukai - antibiotikai, priešuždegiminiai, nuo alergijos. Vieną sykį, atrodo, viskas tvarkoj. Bet žiūrėk, neužilgo liga pasikartoja dar ir dar kartą... Tada dažniausiai jau kyla klausimas – KODĖL?

 

Beieškant atsakymo paaiškėja, kad vaiko sveikata reikia rūpintis tuomet, kai jis dar sveikas! Įprasti vaistai dažniausiai tik pašalina ligos simptomus, bet nepadeda jų išvengti.

 

 Šiuo atveju rūpestingiems tėveliams ir jų atžaloms gali padėti įvairios natūralios medicinos priemonės: mitybos korekcija, specialūs maisto papildai, homeopatiniai vaistai, pagaminti naudojant minimalius augalinės, mineralinės ar gyvūninės kilmės veikliųjų medžiagų kiekius.

 

Kuo dar patrauklūs homeopatiniai vaistai?

 

Homeopatiniai vaistai, priešingai negu dauguma įprastųjų, ne slopina ligos simptomus, bet mobilizuoja organizmo gyvybines jėgas, sutelkia jas ties gijimo procesais.

 

Be to:

-       labai svarbu, kad jie veikia švelniai, neturi šalutinio poveikio;

-       parenkami įvertinus visumą individualių priežasčių ir simptomų;

-       juos lengva dozuoti ir vartoti.

 

Žinoma, yra situacijų, kada kiekvienas sergantis jaučiasi panašiai, pavyzdžiui, sergant ūmiomis virusinėmis infekcijomis, angina ar bronchitu. Tuomet galima rinktis kompleksinius homeopatinius preparatus, kurių yra daugelyje vaistinių.

 

Tačiau labai dažnai, ypač kai kalbame apie lėtines ligas, negalavimus ar nusiskundimus, reikia individualiai parinktų homeopatinių vaistų. Juos gali paskirti tik gydytojas, turintis gilias šios srities žinias, o individualiai parinkti vaistai pagal specialias metodikas gaminami tik homeopatinėse vaistinėse.

 

Kokie yra homeopatinio gydymo trūkumai? 

 

  • Ne visada reikiamą homeopatinį vaistą turėsite po ranka.
  • Sergant ūmia liga šiuos preparatus reikia duoti dažnai, kartais net kas 15 min., todėl vaiko slauga yra sudėtingesnė.
  • Jei mažylio organizmas yra nusilpęs, homeopatinis vaistas gali veikti nepakankamai efektyviai; tuomet iš pradžių reikia skirti priemones, padedančias sustiprėti. Įsivaizduokit kareivėlių armiją: ją reikia pirmiau pamaitinti, o tik paskui siųsti į mūšį...
  • Vaikui susirgus, jo būklė gali labai greitai keistis. Ją visada reikia atidžiai sekti ir vertinti. Jei ligos eiga yra sunkoka, o simptomai intensyvūs, geriau skirti įprastus vaistus, nes svarbu, kad poveikis butu stiprus ir greitas.

 

Kokias kūdikystės ir vaikų amžiaus problemas gali padėti išspręsti gydytojas homeopatas?


Pilvuko diegliai, sunkus dantukų dygimas, nervų sistemos dirglumas, peršalimo ligos – šiais ir daugybe kitų atvejų galima sėkmingai skirti homeopatinius vaistus.

 

Su specialistu galima pasitarti pastebėjus bet kokį, kad ir mažiausią negalavimo simptomą ar svarstant organizmo stiprinimo galimybes. Be to, gydytojas homeopatas gali padėti susikomplektuoti nedidelę homeopatinę vaistinėlę, kurioje turėtumėte skubiems atvejams reikalingų priemonių.

 

Jei norite ko nors pakalausti apie homeopatiją, o gal jūsų vaikutis dažnai serga ir norite gydytojos patarimo, rašykite redakcija@mamyciuklubas.lt

laurora laurora 07. Oct 2010, 23:04

geriau, kad jokiu vaistu ir papildu nereiketu. idomu, kaip gyvens musu anukai, proanukiai ir tolesnes kartos, jei jau dabar zmones pumpuojami vaistais? :o

07. Oct 2010, 21:59

kaip sakoma:nori but sveikas-nesirk!