Buvimas mama gali būti sunkus: štai kaip būti laiminga

Buvimas mama gali būti sunkus: štai kaip būti laiminga

07. Dec 2023, 09:40 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pixabay nuotr.

Motinystė dažnai apibūdinama kaip viena iš nuostabiausių, tačiau kartu ir sudėtingiausių gyvenimo patirčių. Iš tiesų, motinystės ir asmeninių poreikių derinimas gali būti nelengva užduotis, todėl nemaža dalis mamų jaučiasi vienišos bei nuolat patiria stresą.

Tačiau atrasti laimę net ir patiriant įvairius iššūkius yra labai svarbu ne tik asmeninei, bet ir visos šeimos gerovei. Tad, nors buvimas mama gali būti sunkus, pateikiame patarimų, kaip įveikti iššūkius ir puoselėti laimę kiekviename jos etape.

Priimkite netobulumą

Visuomenė dažnai piešia nerealų motinystės paveikslą. Labai svarbu atsisakyti minties, kad mama turi būti tobula, ir priimti realybę, kad netvarkingos ir netobulos dienos yra visiškai normalu.

Kiekviena diena negali būti tarsi rožėmis klota, todėl svarbu švęsti net ir mažas pergales, pvz. pietų suvalgymą be ožiavimosi ar puikiai pavykusį pasakojimą prieš miegą.

Mamoms taip pat būtina atminti, jog rūpintis savimi nėra savanaudiška, o tiesiog privaloma. Net trumpos rūpinimosi savimi akimirkos gali turėti didelės įtakos nuotaikai ir energijai.

Tai padaryti padės savo asmeninių ir su motinyste nesusijusių veiklų palankymas, nesvarbu, ar tai būtų skaitymas, sodininkystė, ar kita veikla.

Susikurkite paramos tinklą

Kiekvienai mamai labai svarbu turėti paramos tinklą. Tai gali būti šeima, draugai ar kitos mamos. Dalijimasis patirtimi ir patarimai sumažina izoliacijos jausmą, kurį mamos patiria labai dažnai. 

Nenuvertinkite ir fizinės veiklos svarbos. Fizinis aktyvumas yra puikus nuotaikos gerintojas ir tai nebūtinai turi būti pilna treniruotė – net pasivaikščiojimas aplink namus gali pakeisti situaciją.

Mityba taip pat turi įtakos nuotaikai ir energijai, tad stenkitės valgyti subalansuotą maistą, daug vaisių, daržovių. 

Vis dėlto, supratus, kad draugai ar hobiai situacijos nekeičia, būtina nedvejojant kreiptis profesionalios pagalbos. Daugiau informacijos rasite paspaudę: dropsclinic.lt

Puoselėkite artimus santykius

Stiprūs ryšiai su šeima ir vaikais bei partneriu gali būti didžiulio džiaugsmo šaltinis, taigi pasistenkite nuolat skirti jiem dėmesio ne tik kasdieninėje veikloje, bet ir sukurdamos ypatingų progų, pvz. neplanuotų išvykų, stalo žaidimų ar pyragų kepimo vakarų, ar romantiškų vakarienių.

Palaikykite draugystę ir socialinius ryšius ir su platesne aplinka, nes bendravimas su skirtingais žmonėmis plečia akiratį. 

Atsidūrus sudėtingoje situacijoje tvirtai ant žemės stovėti padeda tokios sąmoningumo praktikos kaip meditacija ir kvėpavimo pratimai. Tai gali sumažinti stresą ir padėti atsiriboti nuo nemalonių pojūčių. 

Galiausiai, nepamirškite ir dėkingumo. Net ir sudėtingomis akimirkomis dėkingumo įpročio puoselėjimas gali nukreipti dėmesį nuo motinystės iššūkių į motinystės džiaugsmus. Galite pabandyti vesti dėkingumo žurnalą arba tiesiog kasdien skirti laiko apmąstymams, už ką esate dėkingi.

Nustatykite realius tikslus ir lūkesčius

Vienas svarbiausių momentų gyvenime ir motinystėje yra išsikelti sau ir savo šeimai pasiekiamus tikslus. 

Tačiau būkite realistės dėl to, ką galite pasiekti per dieną, nes taip išvengsite nepasitenkinimo ir nusivylimo jausmų.

Motinystė – tai tarsi kelionė kalneliais, su savo pakilimais ir nuosmukiais. Tad ją ir priimkite kaip visą kelionę, o ne tik jos smagius etapus. Atminkite, kad kiekvienas iššūkis yra galimybė mokytis ir augti. 

Na, o iš praktinės pusės padės efektyvus laiko valdymas, galintis gerokai sumažinti stresą. Nustatykite užduočių prioritetus ir, kai įmanoma, deleguokite, nes susikūrus tinkamą rutiną kasdienis gyvenimas tampa ne toks chaotiškas.

Motinystės ir asmeninių tikslų derinimas

  • Motinystės kelionėje labai svarbi yra empatija...sau. Su savimi elkitės taip, kaip elgtumėtės su draugu, pasidžiaukite savo pastangomis ir atleiskite sau už klaidas.
  • Taip pat atminkite, kad kiekvienos mamos kelionė yra unikali, tad venkite lyginti save su kitomis, nes tai tik sukels nereikalingą stresą.
  • Gliausiai, nepamirškite, kad motinystė – tai nuolatiniai pokyčiai, prisitaikymas prie naujų situacijų ir mokymasis iš patirties. 
  • Taigi, išlikite lanksčios ir augant vaikams bei keičiantis aplinkybėms būkite pasirengusios keisti savo strategijas.
  • Apie savo poreikius ir jausmus atvirai bendraukite su šeima, nes tai padedęs ugdyti supratimą ir palaikymą.

Na, ir nepamirškite, kad kartais galima padaryti pertrauką nuo motinystės pareigų. Trumpa pertraukėlė išvykus savaitgaliui su draugais ar pasimėgauti SPA malonumais padės pailsėti ir atgauti jėgas.