Ką valgyti gydantis nuo krūties vėžio

Ką valgyti gydantis nuo krūties vėžio

20. Dec 2010, 08:30

 

Prašykite šeimos ar kito gydytojo siuntimo nemokamai pasikonsultuoti su dietologu. Jums teks prisiminti, koks maistas buvo prieš 50 metų, kai nebuvo maisto pakaitalų, skonį stiprinančių ar keičiančių medžiagų.

 

Jūsų maistas turi būti natūralus: įvairios sriubos, virta žuvis, natūrali duona, daug daržovių. Natūralių vitaminų telkiniai – salierai, svogūnai, petražolės. Berkite jų į sriubas, dėkite į salotas.

 

Lengvai pasisavinami natūralūs vitaminai visada geriau nei cheminis preparatas, kurį kepenys dar turi perdirbti. Medus – dar vienas puikus angliavandenių mišinys. Maiste turi būti natūralių imunostimuliatorių, antioksidantų, detoksikuojančių, vienaip ar kitaip vėžio ląsteles slopinančių, virškinimą gerinančių ir nervų sistemą stiprinančių medžiagų.

 

Tik atminkite – labai didelėmis dozėmis vartodama daigintus grūdus, želmenų sultis ir vitaminus galite sau labai pakenkti. Maistas ir maisto papildai yra vaistas tik tuomet, kai vartojami dažnai ir po truputį.

 

Tačiau dėl vitaminų ir homeopatinių preparatų vartojimo būtinai pasitarkite su savo gydytoju, bendruomenės slaugytoju.

 

Valgykite baltymingą ir kaloringą maistą (daug baltymų yra sojų ir pieno produktuose, kiaušiniuose, sūryje, mėsoje, riešutuose, žirniuose, pupelėse, džiovintuose vaisiuose).

 

Vaisiuose, daržovėse, prieskoniniuose augaluose, kituose augalinės ir gyvulinės kilmės produktuose yra visų natūralių organizmo lengvai pasisavinamų vitaminų, fermentų, nukleorūgšties ir aminorūgščių, angliavandenių, lipidų ir lipoidų, makro­ ir mikroelementų.

 

Virškinimas labai veikia mūsų savijautą ir sveikatą. Atminkite: vienas kąsnis mėsos – vienas kąsnis daržovių. Bulvę galima padėti į šalį – ji trukdys virškinimo sultims pasiekti kepsnį.

 

Geriau valgykite kietesnės augalinės ląstelienos turintį maistą: agurkus, česnakus, arbūzus, pomidorus. Ir gerai sukramtykite – maistas turi būti gerai susmulkintas ir suvirškintas virškinimo sulčių, kitaip tulžies rūgštys nespės jo suskaidyti ir emulguoti riebalų.

 

Tulžies rūgščių nesuskaidytos riebalų liekanos užsibūna storžarnėje ir antrinės tulžies rūgštys, baigiančios skaldyti riebalus, erzina storžarnės gleivinę ir šioje gali atsirasti piktybinių navikų židinių.

 

Apie savo tulžies pūslės darbo kokybę ir kepenų veiklą klauskite savo bendrosios praktikos gydytojo. 

 

Pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ir išskiriamos dujos rodo, kad žarnyne maistas pūva. Jei viduriai užkietėja, valgykite orkaitėje keptų obuolių arba morkų (kas 2 ar 3 valandas), javainių košės.

 

Tinka ir grikių, pupų, pupelių, žirnių ir su lupenomis virtų bulvių (joms atvėsus odelę nulupkite) košės. Jas gardinkit riešutais, razinomis, medumi, apšlakstykite sojų, alyvų aliejumi arba aliejumi su karotinu.

 

Vartokite pakankamai skysčių – per dieną tarp valgymų išgerkite ne mažiau nei 4–6 stiklines. Gerkite kmynų, pankolių ir krapų sėklų nuovirus, mineralinį vandenį, obuolių, morkų ar kitokias sultis, skiestas vandeniu.

 

Nustačius vėžį atsargiai reiktų vartoti natūralias vaisių ir daržovių sultis. Jų per valandą galima išgerti ne daugiau kaip 1–3 gurkšnius (iki 50 ml). Fiziologai teigia, kad organizmo audiniai ir organai per valandą vitaminų ir fermentų iš sulčių pasisavina tiek, kiek jų yra viename gurkšnyje.

 

Vėžio ląstelės maitinasi visu paviršiumi, o somatinės ląstelės – per kapiliarus, todėl vėžio ląstelės pasisavina daugiau veikliųjų medžiagų. Jei iš karto išgeriama stiklinė sulčių, daugiau naudos gauna vėžio ląstelės, todėl natūralias sultis rekomenduojama gerti mažais kiekiais, tačiau daugiau valgyti šviežių vaisių ir daržovių.

 

Ląstelienoje esančios veikliosios medžiagos ir vitaminai lėtai atsipalaiduoja ir visoms ląstelėms sudaro vienodas maitinimosi sąlygas. Visada reikia valgyti mėgstamą maistą – tai, ko iš tiesų norisi.

 

Ir geriau mažesniais kiekiais, bet dažniau. Jei namiškiai siūlosi Jums ruošti valgį, palaikykite jų iniciatyvą. Sveikstantis žmogus turi būti laimingas – vienas picos gabalėlis ar pyragaitis Jums nepakenks, svarbu valgyti saikingai ir skaniai, tačiau geriausia susidaryti valgiaraštį, kuriame vyrautų keturios maisto produktų grupės.

 

Kasdien pagal galimybes patariama suvalgyti po vieną ar du kiekvienos grupės produktus:

1) vaisių ir daržovių;

2) paukštienos, žuvies, mėsos ir mėsos patiekalų;

3) kruopų, duonos ir makaronų;

4) pieno ir pieno produktų, ypač kefyro su bifido bakterijomis.

 

Tai padės Jums sustiprėti, geriau jaustis ir greičiau sveikti.

 

Jei iki šiol dar niekada nebandėte sveikatinamųjų receptų, būtinai išbandykite, tiek kovojant su krūties vėžiu, tiek jį nugalėjus:

 

-Viena ar dvi saujos žalių ar raugintų kopūstų, žiedinių kopūstų, brokolių arba šaukštas krienų, česnako skiltelė, svogūno galvutė, keli ridikėliai arba 2 ar 3 šaukštai tarkuotos ropės.

 

-2–4 šaukštai tarkuotų virtų raudonųjų burokėlių arba tiek pat trintų ir lygiomis dalimis su cukrumi sumaišytų mėlynių, juodųjų serbentų ar aronijų uogų. Vietoj uogų tiks ir keli šaukštai uogienės, 20–30 džiovintų mėlynių ar vynuogių.

 

-Iš vakaro sutarkuokite 2 ar 3 morkas, tarkius nusunkite ir apšlakstykite grietine. Ryte pakaitinkite keptuvėje su alyvuogių aliejumi ir pasidarykite mėgstamų salotų su ankščiau išvardintomis daržovėmis ar uogomis.

 

-Suvalgykite tris šaukštus sutrintų ir su medumi sumaišytų (1 ir 1) šaltalankių ar šermukšnių uogų arba išgerkite šaukštelį šaltalankių aliejaus.

 

***

 

Fitoterapeutas  Juozas Ruolia: „Minties, maldos energija yra didžiulė ir padeda organizmo vandeniui tapti geram“.

 

Moterų atsiliepimai

 

Birutė Urmanienė  (liga nustatyta prieš 8 m. esant 30 m.): „Chemoterapija „ištraukė“ iš kūno daug naudingų medžiagų, kurias dabar turiu grąžinti su maistu“.

 

Marija Tanana (liga nustatyta prieš 10 m. esant 43 m.): „Daug skaičiau apie ligą, kad galėčiau pati sau padėti. Išsiaiškinau, kad šviežios morkų sultys stiprina organizmą – paprašiau visų lankytojų nieko man nenešti, tik morkų sulčių. Perskaičiau, kad žali burokėliai sveika – valgiau salotas. Vaistažolių mišinius vartojau ir tebevartoju“.

 

1

 

www.nedelsk.lt


Jei turite klausimų šia tema, gal jūsų artimieji serga, o gal tiesiog nežinote, kur, kada profilaktiškai pasitikrinti krūtis, klauskite redakcija@mamyciuklubas.lt - specialistai bandys atsakyti.