Kaip tinkamai prižiūrėti papuošalus su perlais? 6 svarbiausios taisyklės

Kaip tinkamai prižiūrėti papuošalus su perlais? 6 svarbiausios taisyklės

22. Jun 2022, 14:42 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Perlai – nemirštanti, laiko patikrinta klasika. Šis unikalus brangakmenis, nuo seno laikomas statuso ir tyrumo simboliu, šiandien vis dar užima svarbią vietą kiekvienos moters papuošalų dėžutėje ir yra plačiai dėvimas tiek kasdienybėje, tiek ir ypatingomis progomis, kai norisi suspindėti – pavyzdžiui, per vestuves.

Kadangi perlai yra vieninteliai gamtinės kilmės organiniai brangakmeniai, jie taip pat reikalauja ir specialios priežiūros, kuri gerokai skiriasi nuo daugelio tauriųjų metalų. Tad tam, kad jūsų papuošalai su perlais išlaikytų savo natūralų spindesį ir džiugintų jus kuo ilgiau, įsiminkite keletą pagrindinių taisyklių, kaip tinkamai juos prižiūrėti.

Papuošalus su perlais dėvėkite reguliariai

Suprantama, jog tokius papuošlus kaip perlų karoliai, perlų apyrankės ar žiedai dažnai norisi patausoti ir dėvėti juos tik ypatingomis progomis, tačiau taip galite tik pakenkti jų išvaizdai ir ilgaamžiškumui.

Perlai kilę iš vandens, tad jiems būtina šiokia tokia drėgmė – priešingu atveju, didelė tikimybė, kad šie brangakmeniai jūsų papuošaluose gali trūkti ar įskilti. Dėl šios priežasties perlus rekomenduojama dėvėti reguliariai, taip sudarant jiems sąlygas sugerti trūkstamą drėgmės kiekį iš aplinkos ir žmogaus odos.

Būtina paminėti, kad maudynės duše, indų plovimas dėvint perlų apyrankę ar žiedą, ar pasiplaukiojimas baseine nepadės išvengti neigiamų pasekmių. Didelis vandens kiekis gali pažeisti siūlo (ar metalų, jei tai auskarai), ant kurio užvertas perlas, būklę, o, pavyzdžiui, baseine esantis chloras nepataisomai sugadinti brangakmenio paviršių.

Venkite kontakto su grožio ir kūno priežiūros produktais

Perlai sugeria ne tik jiems reikalingą drėgmę, tačiau ir tokias medžiagas, su kuriomis kontakto primygtinai rekomenduojama vengti – jei tik jiems sudaromos tokios sąlygos. Tad viena iš pagrindinių perlų dėvėjimo taisyklių pabrėžia, jog papuošalai su perlais turėtų būti paskutinis dalykas, kuris atsiduria ant jūsų kūno, jau po kosmetikos, kremo nuo saulės, plaukų lako, kvepalų ir kitų grožio bei kūno priežiūros produktų. Kontaktas su šiais produktais gali neigiamai paveikti perlų spalvą ir blizgesį, tad rekomenduojama palaukti bent 30 minučių prieš segantis perlų papuošalus.

Nuvalykite perlus kaskart juos nusisegus

Net jei esate įsitikinusi, jog jūsų papuošalai su perlais neturėjo jokio kontakto su aukščiau minėtomis nepageidaujamomis medžiagomis, vis vien išsiugdykite įprotį perlus lengvai nuvalyti po kiekvieno dėvėjimo. Sąlytis su odos riebalais ar prakaitu taip pat gali būti viena iš perlų paviršiaus pažeidimo priežasčių, jei nusiėmusi papuošalus iškart jų nenuvalysite ir paliksite iki kito karto.

Geriausia perlus valyti švelnia, natūralaus pluošto, pavyzdžiui, medvilnės, servetėle. Geresniam efektui pasiekti, servetėlę galite šiek tiek sudrėkinti drugname vandenyje. Perlų paviršių nesudėtinga pažeisti, tad neskubėkite ir atsargiai nuvalykite kiekvieną brangakmenį atskirai. Leiskite papuošalui visiškai išdžiūti prieš dėvėdama jį vėl ar padėdama į jam skirtą vietą.

Saugokite perlus nuo karščio

Nieko blogo nenutiks, jei perlus dėvėsite šiltesnę dieną, tačiau venkite karščio, ypač tiesioginio. Pavyzdžiui, nedėvėkite perlų paplūdimyje atostogų Egipte metu ar nepalikite jų gulėti ant kokio nors įkaitusio paviršiaus.

Perlą gaubiantį perlamutrą tvirtai laikanti organinė medžiaga konchiolinas karštyje išdžiūna, o tai lemia perlo paviršiaus pažeidimus. Todėl vienintelė priežastis papuošalus su perlais dėvėti ar laikyti dideliame karštyje gali būti tik ta, jog norite savo baltus perlus paversti rudais ar juos įskelti – tokiu atveju, perlų ir karščio derinys gali būti puiki idėja.

Įsitikinkite, kad papuošalus su perlais laikote tinkamomis sąlygomis

Jūsų perlų būklė taip pat labai priklauso ir nuo to, kaip ir kur juos laikote. Kad ir kaip norėtųsi po ilgos dienos šiuos brangakmenius įmesti į dėžutę su visais kitais papuošalais, vis dėlto skirkite šiek tiek laiko padaryti tai tinkamai. Yra keletas papuošalų su perlais laikymo taisyklių, kurias svarbu prisiminti:

  • Perlams reikia „kvėpuoti“. Perlų papuošalus laikykite orui pralaidžioje dėžutėje (jokiu būdu ne plastikiniame ar panašiame maišelyje, kur jiems būtų sudarytos tobulos sąlygos džiūti). Idealiu atveju, perlams laikyti naudokite tokias medžiagas kaip šilkas ar aksomas.
  • Nekabinkite perlų ant papuošalų laikiklio, kaip įprasta elgtis su kitais aksesuarais. Vietoj to, tiesiog paprastai juos padėkite į jiems skirtą vietą, kad nepažeistumėte užsegimo ar nuo svorio neišsitampytų siūlas, ant kurio jie suverti.
  • Nelaikykite perlų kartu su kitais papuošalais, kurie gali juos subraižyti ar kitaip pažeisti.

Perlų papuošalus kartas nuo karto leiskite apžiūrėti juvelyrui

Tam, kad užtikrintumėte perlų ilgaamžiškumą, rekomenduojama bent kartą per metus nunešti savo papuošlus su perlais apžiūrėti juvelyrui. Profesionalas juos apžiūrės, švelniai ir kruopščiai nuvalys, įvertins siūlo, ant kurio suverti perlai, būklę, ir, esant poreikiui, jūsų brangakmenius pervers iš naujo. Taip savo papuošalus atnaujinsite ir su dar didesniu pasitikėjimu galėsite juos dėvėti vėl ir vėl.