Nuodingi augalai aplink mus

Nuodingi augalai aplink mus

09. Jun 2010, 08:00 blogietee blogietee

Vos pakaitinus saulutei skubame su savo mažyliais į lauką. Kasdieniniai pasivaikščiojimai neapsiriboja vien pabuvimu kieme ar žaidimų aikštelėje.

 

Visada ieškome tyresnio oro gurkšnio parke, miškelyje ar kvepiančioje pievoje.

Gamtoje mažyliai ne tik miega  ar žaidžia. Jie susipažįsta su juos supančia aplinka, pastebi kiekvieną gyvūnėlį ar augalėlį. Bet ar žinote, kiek mus supančių augalų gali būti nuodingi ir pakenkti ne tik mūsų mažyliams, bet ir mums.

 

Nuodingi augalai:

ąžuolas - jo nuodingi lapai ir gilės,

kaštono vaisiai,

alyvos ir

uosis.

Labai nustebau, kad nuodinga ir paprastoji pakalnutė, dabar žinosiu, kad besidžiaugiant ankstyvuoju pavasariu neskubėčiau brukti į ranką šios gėlytės savo mažyliui.

 

Nuodingos žolės ir gėlės: baltoji snieguolė, dėmėtoji mauda, europinė pipirlapė, juodžolė, kelminis papartis, miškinė notra, nuodingoji nuokata, paprastasis amalas, paprastasis dagišius, paprastoji durnaropė, paprastoji kartuolė, pelkinis gailis, plikasis skleistenis, šliaužiančioji traumažolė, vaistinė taukė, vėlyviai.

 

Žinoma, daugelio šių žolelių pievoje net nepažinčiau, bet svarbu žinoti, kad jų reiktų vengti.

 

Vaikas paragavęs nuodingo augalo, gali pradėti vemti, viduriuoti, gali jausti niežulį ar deginimą.

 

Svarbu žinoti, kad priešnuodžio šiems augalams nėra, tad pastebėjus reikia kreiptis į medikus. Ir suteikti pirmąją pagalbą, kuri yra labai paprasta. Jei vaikas suvalgė nuodingąjį augalą, reikia duoti gerti šalto vandens ar ledukų numalšinti skausmui. Prisilietus prie nuodingo augalo, reikia kuo skubiau pasitraukti nuo tų augalų,  nuplauti tą vietą, kuria prisilietė.

 

Žinoma, mes visko atsiminti negalime, tad svarbu niekada nenukreipti savo dėmesio nuo mažylių ir prižiūrėti, kad neįsidėtų į burną ko negalima.

 

Mama Rima

 

MK: O kokiu šaltiniu, Rima, rėmeisi? Mielosios, visuomet reikia nurodyti nuorodą ar šaltinį, net jei panaudojote kažkurią pastraipą ar perpasakojote tekstą. Jei tai močiutės papasakota, tuomet ir parašykite, jog močiutės :)

09. Jun 2010, 22:46

alyvas vaikysteje valgydavome
,net napagalvojau,kad nuodingos

09. Jun 2010, 18:29

Net nebūčiau pagalvojus apie tai, kad ir toki augalai nuodingi 😀

09. Jun 2010, 13:07

Oho..nežinojau, kad ir alyvos nuodingos... Ačiū už informacija 😉

laurora laurora 09. Jun 2010, 10:52

va, prisiminiau. darzelyje, kai isvesdavo i lauka,tai ko tik neprisiragaudavom. giliu taip pat teko atsikast. liudna buvo tik tada, kai su grupioke pasidalinom po kelis grybus, rastus po eglute. va tada mama nezinojo, kas man ir nuo ko (pilva ziauriai skaudejo). jei neklystu, padejo virtos morkos

blogietee blogietee 09. Jun 2010, 10:09

tai tikrai ne pramanai, radau net medicininiam puslapyje tokios info http://lmedicina.dnp.lt/vaistazoles_nevartotinos.htm

blogietee blogietee 09. Jun 2010, 10:06

na gilės džiovinamos ir verdamos o ne žalios malamos 😀

09. Jun 2010, 10:00

net ydomu!o tai kaip kiti darosi giliu kava,jei jis toks nuodingas.

laurora laurora 09. Jun 2010, 09:16

del zoleliu nezinau, bet alyvas, kastonus tai tikrai teko laikyt mazai rankose, su jais zaist visaip. pirmasias is po sniego isikalusias snieguolytes mama taip duodavo. o ivairias zoleles tai pastoviai skindavau budama maza. aisku, i burna kist nebuvo tokiu minciu, bet ranku po ju tikrai neplaudavau.

blogietee blogietee 09. Jun 2010, 08:39

Oi, Eglute, čia dendrologijos ir augalų apsaugos paskaitų medžiaga. Visai pamiršau paminėti.

09. Jun 2010, 08:21

kaip tada kastoni, as jos esu valgius super skonis 😀

09. Jun 2010, 08:18

aciu,daugelio ir as nezinojau 😉