Sveikas gyvenimo būdas – vienas iš svarbiausių vaistų

Sveikas gyvenimo būdas – vienas iš svarbiausių vaistų

27. Dec 2010, 08:00

 

Po gydymo moteriai rekomenduojama nuolat tikrintis: pirmaisiais metais – kartą per 3 mėnesius, antraisiais–penktaisiais – 2 kartus per metus, o po penkerių metų – bent 1 kartą per metus.

 

Stebėti moterį – šeimos gydytojo užduotis. Prireikus jis siunčia konsultuotis pas gydytoją specialistą. Svarbu įsiklausyti į savo organizmą, stebėti jo reakciją ir laiku bei tiksliai pranešti gydytojui apie pokyčius.

 

Kaip jausitės po gydymo, didele dalimi priklauso nuo Jūsų pačios.

 

Svarbiausia, žūtbūt stengtis neprarasti optimizmo ir vertinti ligą kaip sunkią kliūtį, kurią reikia ir galima įveikti! Jums gali padėti psichologai bei Jūsų likimo draugės – moterys, anksčiau už Jus susidūrusios su klastinga liga ir sėkmingai jai pasipriešinusios. Naudokitės šia pagalba.

 

Tiek gydydamasi, tiek vėliau Jūs pati galite pagreitinti gijimo procesą ne pasyviai laukdama, o aktyviai jame dalyvaudama. Labai svarbu, kad Jūs pati rūpintumėtės savo fizine ir psichine sveikata!

 

Sveikas gyvenimo būdas – vienas iš svarbiausių vaistų, kurį galite pati sau skirti. Jei vartojate alkoholį, nepiktnaudžiaukite juo. Jei rūkote, nedelsdama nustokite. Taip iš karto „nušausite du zuikius“: nesudarysite sąlygų įvairioms ligoms rastis ir pagerinsite savo gebėjimą užuosti kvapus – taip galėsite labiau mėgautis sveiku maistu.

 

Priešindamasis ligai organizmas kovoja ir eikvoja labai daug fizinių bei dvasinių jėgų, todėl galite jaustis nuolatos pavargusi. Leiskite sau atsikvėpti, nuolatinį nuovargį galima įveikti pamažu judant, sveikai maitinantis ir šiek tiek save palepinant.

 

Planuokite kiekvieną dieną ir laikykitės savo plano. Kasdien užsirašykite, kaip jaučiatės, ir eidama pas gydytoją pasiimkite savo užrašus. Jums nebūtina padaryti visko!

 

Klausykite savo kūno, jis Jūsų neapgaus. Stenkitės pamiegoti dieną, skaitykite, klausykitės muzikos, išbandykite meditaciją.

 

 

Pasitarusi su gydytoju, darykite mankštą, eikite pasivaikščioti. Specialistai rekomenduoja 40–60 min. bet kokios fizinės veiklos bent 5 kartus per savaitę, žinoma, jei turite tam jėgų. Aktyvus pasivaikščiojimas ar nesunkūs sodo darbai neabejotinai sužadins apetitą.

 

Niekas iki šiol nežino, kodėl suserga būtent tas žmogus, tačiau akivaizdu, kad turi sutapti ne vienas veiksnys. Kodėl „išsiderino“ organizmas – dėl pykčių namuose ar darbe, dėl nuolatinio streso, dėl per didelių užmojų, netikrų vertybių?

 

Svarbu nusiraminti, atsirinkti prioritetus, susidaryti savaitės, mėnesio, metų, dešimties ir 50­ies metų planą. Ir sistemingai, optimistiškai siekti jį įvykdyti.

 

***

 

Fitoterapeutas Juozas Ruolia:

 

Tikintiesiems siūlau užsiimti malda. Netikintiesiems – medituoti, užsiimti joga. Liga reikalauja padaryti gyvenimo reviziją, pakeisti požiūrį.

 

Moterų atsiliepimai:

 

Eglė Mėlinauskienė  (liga nustatyta prieš 9 m. esant 36 m.): Jei matau, kad bute kalnai dulkių, bet jaučiuosi pavargusi, aš verčiau pailsėsiu, o dulkes nušluostysiu rytoj.

 

Birutė Urmanienė  (liga nustatyta prieš 8 m. esant 30 m.): Jei užsigeidžiu kokios nors malonios moters širdžiai smulkmenos, pavyzdžiui, rožinio šalikėlio, pasidovanoju ją. O anksčiau greičiausiai būčiau nepirkusi, nes būčiau galvojusi, kad vaikams reikia ir to, ir ano...

 

1

 

www.nedelsk.lt


Jei turite klausimų šia tema, gal jūsų artimieji serga, o gal tiesiog nežinote, kur, kada profilaktiškai pasitikrinti krūtis, klauskite redakcija@mamyciuklubas.lt - specialistai bandys atsakyti.