Ką daryti, jei mamytei sumažėjo pieno?

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 29. Spalis 2015 06:00
6206

Tikriausiai daugelis jaunų mamyčių susidūrė su situacija, kai dėl streso arba ligos staiga dingo pienas arba pieno kiekis labai sparčiai mažėja. Kodėl taip atsitinka ir kas tokioje situacijoje gali padėti? 

Sandra Lase, žindymo konsultantė: 

Žindymas vaiko pirmaisiais gyvenimo metais yra labai svarbus – mamos pienas ne tiktai užtikrina mažyliui visas reikalingas maisto medžiagas, bet taip pat ir skatina vaiko fizinį ir dvasinį vystymąsi bei stiprina imunitetą. Mamyčių pienas yra pats geriausias maistas, kurį mažylis gali gauti, bet ne visuomet mamai pieno pakanka. Ką daryti, siekiant šią problemą išspręsti?

Pieno krizė?!

Kaip aiškina žindymo konsultantė Sandra Lase, kad mama turėtų daugiau pieno, mažyliui reikia dažniau leisti žįsti. „Iš tiesų, pagrindinis pieno kūrėjas yra mažylis, kuris aktyviai žinda mamos krūtį. Kuo dažniau mažasis stimuliuoja krūtį,kuo daugiau pienelio suvalgo, tuo daugiau mamos krūtyse susidaro pieno. Bet, jeigu jauna mamytė susirgo, pervargo, pergyveno didelį stresą arba emocinį sukrėtimą, gali atsirasti taip vadinama pieno krizė, kai pieno kiekis sparčiai mažėja.”

Didžioji dalis žindančių mamų nors kartą suabejojo, ar vaikeliui pakanka pieno, ar jų mažylis yra pavalgęs ir patenkintas. Pasirodo, kad už laktaciją arba pieno susidarymą moters organizme atsakingi du hormonai – prolaktinas ir oksitocinas. Hormonas prolaktinas pakankamu kiekiu gamina pieną, savo ruožtu, oksitocinas per pieno liaukas nuveda jį į krūtis. „Kai tik mama pergyvena didelį stresą, oksitocino poveikis blokuojamas. Tuomet prasideda tokia lyg grandinė reakcija – mama veikiama dar didesnio streso, nes, papildomai kitiems pergyvenimams, dingsta pienas, ji pasiduoda panikai, ir tai, žinoma, neskatina pieno susidarymo ,” aiškina žindymo konsultantė. 

Ramybės, tiktai ramybės!

Pirmiausia, jaunajai mamytei būtina pasistengti nusiraminti, nesidrovint paprašyti vaikelio tėčio ir kitų artimų žmonių pagalbos. Šiluma, tyla, maloni atmosfera namuose, laikas, praleistas kartu su vaikeliu, mėgaujantis vienas kitu, malonios ir pozityvios mintys padės moteriai įgyti vidinės ramybės. Yra ir specialių priemonių, kurios gali skatinti mamos pieno susidarymą ir tai, kaip krūtys atiduoda pieną. Viena tokių priemonių yra maisto papildas Maria Lactation. „Pagrindiniai maisto papildo Maria Lactation komponentai yra bičių motinėlių perų pienelis, vaistinės ožragės sėklų ir pankolio vaisių milteliai, kurie skatina laktaciją. Šių natūralių medžiagų poveikis iš tiesų efektyvus. Pankolis papildomai normalizuoja ir virškinimo sistemos veiklą, pašalina pilvo pūtimą, taip išvengiant diskomforto mažyliui. Savo ruožtu, gudobelės lapų ir žiedų milteliai reguliuoja širdies veiklą, stiprina širdį ir padeda sumažinti stresą. Maria Lactation ypač pravarti priemonė pirmosiomis žindymo savaitėmis, kai laktacija tiktai reguliuojama, o taip pat gali padėti situacijose, kai pieno staiga sumažėja dėl sveikatos problemą arba streso. Mama šį maisto papildą gali saugiai vartoti tiek laiko, kiek būtina, nes tai visiškai natūralus produktas,” aiškina žindymo konsultantė Sandra Lase. Kitų mamų patirtis liudija, kad pieno kiekis vartojant Maria Lactation padidėja jau per dvi tris dienas. „Tačiau nepamirškite, kad jokia stebuklinga priemonė nepadės, jeigu mama nepakankamai dažnai žindys mažąjį, jeigu mažasis krūties nežįs, nestimuliuos, nevalgys pienelio, tuomet priemonė pati savaime neveiks!” pabrėžia žindymo konsultantė Sandra Lase.  

Gamtos jėga  

Maria Lactation - tai natūralių medžiagų kompleksas, skatinantis jaunų mamyčių pieno susidarymą. Sudėtyje yra vaistinės ožragės sėklų,pankolio vaisių miltelių ir bičių motinėlių perų pienelio, kurie stimuliuoja laktaciją, kmynų vaisių miltelių, kurie pašalina pilvo pūtimąsi, pienės šaknų miltelių, kurie stimuliuoja apetitą, gudobelės lapų ir žiedų miltelių, kurie stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Žindymas - visa informacija apie tai

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Mamytės "pieno bankas": patarimai

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ir jį atšildyti

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ...

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos pienelio

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos ...

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok