Kodėl atsiranda spenelių įtrūkimų?

Kodėl atsiranda spenelių įtrūkimų?

03. Oct 2014, 10:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas


Su nugraužtais speneliais turbūt yra susidūrusios dauguma krūtimi maitinančių mamyčių, bent pačioje kūdikio žindymo pradžioje. Kodėl taip nutinka, ar galima to išvengti ir ką daryti?

Pasak „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantės, mamos Joanos, pagrindinė priežastis, kodėl nugraužiami speneliai - naujagimis neteisingai apžioja krūties spenelį.

"90 proc. spenelius vaikai pažeidžia dėl neteisingo krūties apžiojimo, žindymo. Žiūrėkite, ar teisingai vaikutis apžioja spenelį: vaikučio galvytė turėtų būti truputėlį atlošta, burnytė plačiai pražiota, vaikučio burnytėje turėtų būti ne tik spenelis, bet ir kuo daugiau rudojo laukelio, lūpytės atvėpusios į išorę", - patarė specialistė. 

Krūtį įduokite tuomet, kai vaikutis plačiausiai išsižioja. Kai norite krūtį ištraukti, įkiškite savo mažąjį pirštą į burnytę ir atsargiai išimkite spenelį, netempkite krūties per jėgą, kad netraumuotumėte spenelio.

"Vaikučiui žindant skaudėti neturi, jeigu skauda, vadinasi apžiojimas yra negeras. Išimkite krūtį ir bandykite paduoti iš naujo. Jeigu speneliai labai pažeisti, galite vieną ar kelis maitinimus pieną išsitraukti ir sumaitinti taurele, šaukštuku, švirkštu be adatos", - sakė žindymo specialistė Joana.

Ji patarė nenaudoti jokių buteliukų ir žindukų. Dėl skirtingos jų čiulpimo technikos naujagimis gali dar blogiau imti krūtį ir traumuoti spenelius.

Patarimai: 

-Leiskite kasdien krūtims "kvėpuoti",

-Neplaukite muilu,

-Po kiekvieno maitinimo išspauskite dar kelis lašelius pieno ir patepkite spenelius vietoje tepalo.

Sėkmės.