Kokią įtaką joga daro nėščiosios organizmui?

Kokią įtaką joga daro nėščiosios organizmui?

22. May 2014, 12:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Nėštumas – puikus laikotarpis kiekvienos iš mūsų gyvenime. Laukdamosios kūdikio nereikia pamiršti saikingo fizinio krūvio. Pasikonsultavusios su gydytoju, galite drąsiai lankyti užsiėmimus, skirtus nėščiosioms: plaukimas, šokiai, gimnastika ar joga!

Joga turi teigiamos įtakos visam moters organizmui, stiprina imunitetą, moko valdyti savo kūną, mažina skausmus juosmens srityje, padeda kovoti su pykinimu, taip pat suteikia malonią psichoemocinę būseną. Be to, jogos užsiėmimai – idealus būdas bendrauti su savo mažyliu mentaliniu lygiu.

Joga turi daugybę kvėpavimo technikų, dalis jų skirta nėščiosioms

Specialūs kvėpavimo pratimai padeda:

atsipalaiduoti,

pagilinti kvėpavimą (nes motinos kvėpavimas – tai maitinimas mažyliui),

jausti vidinę pusiausvyrą, harmoniją

ir padeda valdyti emocijas.

Technikos, išmoktos nėštumo metu, padeda moteriai gimdymo metu: gimdyvė sugeba greičiau atsipalaiduoti ir tokiu būdu padeda sau bei kūdikiui kuo švelniau išgyventi šią nuostabią patirtį.

Joga – tai holistinė, senovės Indijos mankšta. Tai turbūt vienintelė sporto šaka, kuri treniruoja ne tik kūną, bet ir mintis. Joga žinoma jau daugiau nei penkis tūkstančius metų, rašo ekodiena.lt

Mankštos pavadinimas reiškia prisijungti, susivienyti. Skirtingas jogos pozas, asanas, reikia atlikti be galo tiksliai ir kontroliuojant kvėpavimą. Kvėpavimo technikos jogoje yra kertinis akmuo, vadinamas pranajamomis.

Nėščiosioms užsiimti joga gali būti naudinga. Pastebėta, kad nėščiosios, kurios reguliariai atlieka jogos pratimus atrodo laimingesnės ir sveikesnės. Jų kūnas lankstenis nei tų, kurios neužsiima joga, todėl joms ne tik lengviau ištverti nėštumo laikotarpį, bet ir pagimdyti bei atsigauti po gimdymo.

Joga gerina kraujo apytaką, sumažina skysčių kaupimąsi. Tempimo pratimai padeda palengvinti nugaros skausmus. Jogos asanos padeda pasiruošti moters organizmui gimdyti.

Joga vėl galima užsiimti, praėjus šešioms savaitėms po gimdymo. Specialių pratimų programa padeda sustiprinti pilvo ir dubens raumenis.

Jeigu niekada anksčiau nesate užsiėmusios joga, pradėkite lankyti specialias pamokas grupėse arba sportuokite prižiūrimos jogos trenerio. Jogos pratimus svarbu atlikti labai tiksliai, nes ne tokie tikslūs judesiai gali tik pakenkti.

STEBĖK SAVO NĖŠTUMĄ SAVAITĘ PO SAVAITĖS ČIA->>>

20131126123912-94935.jpg