Ka daryt jei vaikai neklauso ar galima jiems ,,Berzines koses"?

05. Sep, 11:11

ka daryti vaikui jei jis atsikalbineja nedaro ko prasai, isdykauja, maistauja pries viska ar duot jiems vytytes o gal galima kaip nors grazei bet ka daryt jei grazei prasymas nepadeda kaip is vaiko reikalauti kazko patarkite?

31. Jan 2010, 16:40

Auklėjimas- tai asmenybės dorovinių ir estetinių vertybių, dvasinių poreikių, įsitikinimų ir idealų, charakterio bruožų, kultūringo elgesio įgūdžių bei įpročių formavimas. Kitaip sakant, tai asmenybės, jos vidinio pasaulio ugdymas, tai suaugusiųjų žmonių įtaka bręstančiai asmenybei.
Nemanau, kad čia diskutuojančios mamytės blogai auklėja savo atžalas 😀, mes darom viską kas mums atrodo yra geriausi savo vaikui 😀, ir čia labai kategoriškom negalima būti 😀
😀) nesipykit 😀

31. Jan 2010, 16:38

adatele ne delto kad plaiukstelejai, o del to kad tau tai normalu. tevai ne robotai - buna visko. tik vieni supranta kad pasielge ne taip kaip reikia, o vat kiti....

31. Jan 2010, 16:36

mano vaikai nelepinami - jie mylimi, besalygiskai.

31. Jan 2010, 16:36

zinai, neturiu, ka tau pasakyti, tema issemta, o gincytis ir irodineti, neturiu noro. juk vis tiek tu busi teisi, o as busiu blogiete, nes vaikui pliaukstelejau, na ir tegul. bet nemanau, kad jis blogesnis uz kitus. o is to,ka tu prirasei, mums netinka ne vienas punktas😀

31. Jan 2010, 16:31

as uz vaikus, ne uz tevu ramu gyvenima.

31. Jan 2010, 16:31

atsiprasau, bet matyt to knygos 20 metu senumo, nes naujausioje literaturoje apie tokius auklejimo budus net nekalbama
cia istraukos. reziume.
1. Fizinių bausmių taikymas ypatingai paveikia vaiko-tėvų santykius. Fizinėmis bausmėmis baudžiami vaikai turi daugiau elgesio problemų, nei tokiomis bausmėmis nebaudžiami vaikai.
2. Fizinėmis bausmėmis baudžiami vaikai nuo nebaudžiamų vaikų skiriasi didesniu emocinių simptomų išreikštumu.
3. Fizinėmis bausmėmis baudžiamiems vaikams, lyginant su nebaudžiamais, yra būdingas didesnis hiperaktyvumas.
4. Fizinėmis bausmėmis baudžiami vaikai turi daugiau sunkumų bendraudami su bendraamžiais, nei tokiomis bausmėmis nebaudžiami vaikai.
5. Fizinėmis bausmėmis baudžiami ir jomis nebaudžiami vaikai nesiskiria socialumo įvertinimais.
6. Fizines bausmes vaikų auklėjime dažniau taikyti linkę žemesnio išsilavinimo tėvai, patys vaikystėje turėję fizinių bausmių patirties bei blogiau vertinantys savo šeimos materialines buitines sąlygas.
7. Fizinėmis bausmėmis baudžiami vaikai patys smurtauja ir kelia konfliktus žymiai dažniau nei nebaudžiami vaikai.
8. Fizinės bausmės kenkia ir vaiko fizinei sveikatai , ir psichikai, paveikia charakterį.

jei nors vienoje psichologineje knygoje rasi titirambas smurtui pries vaikus - pranesk. as tokiu neradau.

31. Jan 2010, 16:21

vivulia, tavo diskusija tik kita "suvaryti" ir jaustis nugaletoja. man tai darosi neidomu😀 ir diskusija virsta kova. o kad musu poziuriai ir supratimai skiriasi, tai nereiskia, kas tu turi nurodineti, kaip man dabar,ka daryti. nebijok, knygu apie auklejima skaiciau, tuo domiuosi ir nesu tamsuole, kuri pagal tave nieko nezino😀

31. Jan 2010, 16:13

aš prieš smurtą, mušti nieko negalima. Pvz.: saviškio, vyresnėlio, kai mažas nemušiau nei karto, absurdas prieš mažiuką kelti ranką (rykštę), jis apsigint negali, o dabar yra per didelis (galiu atgal gaut 😀, juokauju). Ir išaugo visai nieko vyrukas (17), moka už save pastovėti 😀. Dabar auga mažylis (9mėn.), manau irgi susitarsime be rykščių, diržų 😀.
O iš tiesu auklėjimas būna įvairus, kiekvienas pasirenka sau priimtinus bausmių budus, netgi psichologai ginčijasi dėl efektyvumo 😀, svarbu neperlenkti lazdos visais atvejais, bet kokiu atveju turi būt taisyklės, kurių vaikas turi laikytis 😀

31. Jan 2010, 16:12

o tavo vaikui? ar zinai kas geriau?

as diskutuoju😉 as nuosirdziai nesuprantu tokio poziurio. ir nesakau kad tu tik musi ir dauzai, as tik manau kad bet kokiam vaikui tai nieko gero neduoda. beto psichologai vieningai sutaria, kad db vaikai visai kitokie nei pvz pries 20 metu. jie jautresni, ju psichologinis portretas visai kitoks ir tokie auklejimo budai yra neveikmingi, o zalingi. yra alternatyvu fiziniam nubaudimui ar gazdinimui. o ir fizine bausme veiksminga tik tam kartui, ji nieko neismoko, tik bijoti savo tevu.

31. Jan 2010, 16:03

vivulia lepini savo vaika ir lepink yra tam ir ribos, ne visi vaikai gimsta be isteriju ir uzgaidu, ieskok temos apie smurta ten ir issiliek, patikek manim labai skiriu smurta ir auklejima

31. Jan 2010, 16:00

vivulia, su tavim gincytis beprasmiska ir neverta, nes tau atrodo, kad tik musu ir dauzau, nes mano, tu labai neteisi. jau sakiau, tu aukleji pagal save, as pagal save ir zinau, kas man geriau.

31. Jan 2010, 15:56

o tu turi teise? nes pagimdei? tik todel? tavo vaikas - tavo nuosavybe?

31. Jan 2010, 15:51

siaip jau niekas taip nesielgia, ir neturi teises musti svetimo vaiko.

31. Jan 2010, 15:50

adatele - neatsakei i klausima. ar turejo svetimas dede taip pasielgti?

31. Jan 2010, 15:48

butent, romatama, cia kalbama ne paie smurta pries vaikus, o apie ju auklejima. pagal tave vivulia, daugelis musu, musu tevu turi buti uzguiti ir banditai, nes kazkada vaikysteje gavome viena kita blyna per uzpakali. tik nejuokink. pagal tave iseina, kad as vaika lupu reikia nereikia, vos ne hobis. jis per uzpakali gavo viena karta ir to uzteko!

31. Jan 2010, 15:47

romatamas man baisus toks poziutis kai vaikus galima musti..... as auklejima kitaip isivaizduoju 😀 ir nemanau kad geras zmogus isauga tik tada kai jis yra musamas. atviksciai - musamas vaikas elgiasi taip pat kaip ir ju tevai - musa kitus. o tas kuris nepatiria tokio pazeminimo - nezemina ir kitu. turi daugiau empatijos, labiau pasitiki ir savimi ir aplinkiniais. yra daug sprendimo budu nesiimant fizines ar psichologines jegos. man malonu ir jauciuosi verta, kai mano vaikas gali man papasakoti ne tik maloniausius dalykus, bet ir aptarti tuos kurie jam nera malonus ar pasielge blogai, nes jis zino kad gaus PATARIMA, nebus smerkiamas ,negaus dirzo, bus suprastas. as galvoju apie paauglyste ir noriu su vaiku tokiu santykiu, kad nebutu paskiau - "nieko nepastebejau, elgesi kaip visada, mano vaikas ne toks ir.t.t. " kada jau gali buti per velu.
ir jei jums atrodo kad mano auklejimas netinkamas, o jusu berzines koses labai gerai - tai laikas pas psihologa...

31. Jan 2010, 15:36

nu VIVULIA tu cia ir suskeliai, toks jausmas kad mes spardome talzome tuos vaikus, jei tau patinka kad vaikas rekia parkrites ant grindu tai uzauges bus banditas, pati praeis kiek laiko nuo vaiko gausi, nes jau tokiu vaizu i valias prisiziurejau, o mamytes sypsosi, juk vaikutis rykstes negalima, va cia kur klaiku ziureti

31. Jan 2010, 15:35

jis yra musamas uzguitas vaikas!!!!
situacija- kiemas, daug vaiku, tavo vaikas pradeda skriausti kita vaika - vaiko tetis ateina ir ikrecia jam i subine. jis turejo teise taip elgtis?

31. Jan 2010, 15:32

vivulia, tai gincytina, ir nebutina sakyti "apakusi". tu neduok berzines koses, o as, jei labai reikes ir duosiu. ir nematau tame nieko blogo. siaip jau kiekviena geriau zino, kaip jai elgtis su savo vaiku. ir man su protu net labai gerai. issakiau savo nuomone, bet siais laikais visi vaidina tokius tolerantiskus, tokius geriecius,kad paskui patys nezino, kur detis ir ka daryti. bet cia tik as taip galvojau, dziaugiuosi, kad tu gali savo vaikus aukleji vienaip ir jie klauso, sveikintina. o as darau kitaip, ir mano vaikas tikrai nera nuskriaustas. jis NERA musamas

31. Jan 2010, 15:04

apakus...... jums su protu negerai? o jei vyras taip paaukletu?! kad boiba zinotu savo vieta.....
ir dar klausimai iskyla kdel vaikai tokie auga - patycios musasi ir t.t. o ka jiems seima rodo. kaip konfliktuis spresti - musimu, rekimu, sniegu. o boze is sono i save paziurekit ....
ne suprantu kad sunku buna ir dienu nekokiu kartais tenka patirti, nu bet toks poziuris. gal ir sita neisimtis kad taip rasot...
na pasioziuos tas vaikas, na pareks - nu ir numirs db visi. jei tevai reguos i tai ramiai su jumoru, o pasibaigus "kriziai" dar ir ramiai paaiskins tik visiems geriau nuo to bus....
na mano irgi mazoji is tu kur krenta ant zemes - tik kad mamai labai juokinga ir vis tiek negauna to del ko krenta ant zemes.... neber del ko ir ardytis.....

31. Jan 2010, 14:10

as nemanau, kad negerbiu savo vaiko, jei kartais tenka pliausteliu per uzpakaliuka. jei vaikas pyktybiskai krenta ir klykia, tai gal nestovesiu ir nesidziaugsiu reginiu😀 kai mano taip padare, tai pakeliau ir numovusi kelnytes pliaukstelejau. uzteko vieno karto, daugiau nebenori, jei bando kristi, paklausiu, ar nori per uzpakaliuka, arba kelnytes patempiu zemyn, o jis traukia i virsu, ir baigiasi oziai. dabar tai pagasdinu, kad isnesiu ant salto sniego pasedeti ir paliksiu iki pavasario, tuoj pat nutyla ir sako Ne Ne. musu nemuse, bet dirzas kabejo matomoje vietoje, uztekdavo paziureti ir nusiramindavome😀 o kad vaikai db nezino teisiu ir nesiskaito, tai baisu. pazistu ne viena seima, kurioje vaikai taip elgiasi, ir jie dar nedideli.. bet mamos apsimeta, kad nemato, net giriasi, jei vaikas parduotuveje kazka pavoge ar nukrito ir klyke.ir jei septynmetis nesiskaito su suaugusiu, ji vos nekolioja, o mama- nieko, tai ko bereikia. man asmeniskai butu geda del tokio vaiko elgesio

31. Jan 2010, 13:13

as uz tai kad jei jau kitokios priemones nebepadeda isbandyt ir sita. man va mama pasakojo, kai karta nukritai zviegdama parduotuvej, tai parsivedus namo biski dave berzines koses, ir viskas daugiau nebekritau 😀 😃

31. Jan 2010, 12:50

Labai diskutuotina ir sudėtinga tema.Viena mano pusė palaiko tas mamytes, kurios retkarčiais paauklėja vaikučius "beržinėmis košėmis". Mus taip pat tėvai taip auklėdavo.Na ir ką, išaugom, mylim tėvus bei gerbiam aplinkinius žmones. Aišku, aš nekalbu apie tokį mušimą vaikų, kurie paskui pradeda mikčioti ir pan.
O kas dabar darosi su mažamečiais vaikais,paaugliais?Ką padarė visokios Vaikų teisės.Net mažamečiai jau pradeda šantažuoti tėvus tomis teisėmis.Kur tai matyta, kad vaikai siuntinėtų suaugusius žmones, netgi muštų mokytojas.Kaip pažiūriu, kad kokis penkiametis visiškai nejaučia barjerų ir dar nerišlia kalba keikiasi.Baisu.Auga ir mano dukra.ir aš jau pradedu galvoti, su baime, kaip čia bus.

31. Jan 2010, 09:51

aisku visu pirma paasikinimas kad taip elgtis negalima ir kodel, o jei vaikas buna nesutramdomai piktas, ar rodo savo isterijas, gauna bausmiu, tekstelejimai per uzpakali buna, bet tai ne musimas,musimas tada kai jega naudojama, as daznaiusiai pagasdinu😀) paimu tetes dirza ir parodau kad jei bus negera tai bus popa, to ir uztenka, nereikia pliaukstelejimu😀 kolkas viskas gerai, as pamenu mane mama muse labai skaudziai kai k neismokdavau ar negerai padarydavau, bet cia jau kai mokykla pradejau lankyti, taip su savo vaiku tikrai nesielgsiu.....prisiminimai nekokie islieka....

31. Jan 2010, 09:41

dar niekada nesu net pakeltu tonu ant mergytes uzrekusi,o apie pliaukstejimus ar gazdinimus berzinemis kosemis man net pagalvoti baisu.....aukleju ja kitokiais budais aisku veliau gal ir teks bausmiu paskirti,bet apie musima mano galvoje tokiu minciu nera....AS gerbiu savo vaika.....

31. Jan 2010, 09:15

na as manau jei nieko is vis jiems bausmiu neskirsi tai nebesusitvarkytume, as didziajai dar ir dabar dirzo paimu jai jau 10 metu, o mazoji gavo tekstelejima per uzpakali

31. Jan 2010, 08:56

ryksteliu parodymas veiksmingas gal tik 1-2metu vaikam,o 6m vaikam nepadeda. maniskis kaip ir "patrankos" atsisukes liepe baikt. o kad demesio stoka tai sutinku bet kol broliukas mazas tai nelabai galiiu ka pakeisti

30. Jan 2010, 23:46

Kai vaikas neklauso- statau į kampą, retkarčiais uždarau į vonią.. veikia super 😀

24. Nov 2009, 21:32

retkarciais tai padeda bet ne visada kartais uztenka su jais labai rimtai pasikalbeti😀

09. Oct 2009, 12:45

vaikai yra vaikai 😀 bet tikrai nereikia uzsileisti ant galvos..manau jai jau neklauso per ruriuka uzduot tikrai galima..jeigu kitap nesupranta..

1 2 3 4 5